סכנין ניצחה וחלפה על פני מכבי חיפה. מוגרבי: "בכל פעם שאנחנו עוברים אותם אני שמח וזה עושה לי טוב

סכנין ארחה את מכבי פ"ת כשהיא מגיעה למשחק מחוסרת כלים התקפיים והבלם שלה, אברהם פאס, נשאר מחוץ לסגל עקב עבירות משמעת. על פניו זה היה המתכון להפסד אך בפועל חניכיו של יוסי אבוקסיס יצאו מחויכים עם ניצחון חשוב מהמשחק הזה.

בתחילת המשחק המומנטום היה של מכבי פ"ת כפי שצפו התחזיות. מנור סלומון השחקן הצעיר השתולל ברחבת המארחת סכנין, בהתקפה מסוכנת מאוד הוא עבר שלושה שחקנים ושלח כדור רוחב שהגיע לידיו של מחמוד קנדיל. המצבים המסוכנים המשיכו וסלומון המשיך לסכן את השער של סכנין אך הוא יחד עם שאר שחקני האורחת לא ידעו לנצל את המצבים כראוי.

לקראת סוף המחצית הראשונה נרשם מצב ראשון מסוכן לסכנין כשאי הבנה בין דני עמוס לקרלוס קוויאר גרמה לחטיפת כדור של זבידאת וממצב לא כל כך נוח הוציא רוחב שלא הגיע לאף כתובת שתקבל אותו.

מחצית שנייה נפתחה ללא שינוי ומכבי פ"ת המשיכה לשלוט, שוב מנור סלומון ושוב מצב מסוכן אך עדיין ללא שערים. בדקה ה-76' יוסי אבוקסיס החליט לעשות רענון באחד עשר השחקנים על המגרש והכניס למערכה בהפרש של דקות בודדות את ניר לקס, איהאב גנאים ומי שהיה בספק גדול למשחק הזה, עידן שמש. החל מאותו רגע סכנין הפכה למסוכנת יותר וזה אפילו השתלם לה בשער יתרון של ניר לקס, זו גם התוצאה שנשמרה עד לשריקת הסיום.

צפה במשחק מהיציע. פאס(משמאל)

בתום המשחק התייחס יוסי אבוקסיס לניצחון ואמר: "אנחנו נשארים צנועים, אמנם ניצחון גדול נגד קבוצה מצוינת בניגוד לכל התחזיות אבל אמרתי לכולם שכל מי שבהרכב הוא שחקן ראוי לשחק ואפילו השחקנים הצעירים הוכיחו שמגיע להם לשחק. הם אמנם שלטו אבל היו לנו מספר מצבים מצוינים"

בנושא אברהם פאס הוסיף אבוקסיס: "מי שעובר עבירת משמעת כזו זה לא עובר על סדר היום, או שתלך בדרך המקצועית שלך לאורך כל הדרך או שתעגל פינות ומי שמעגל פינות יעגלו אותו בסוף. אברהם פאס לא התנצל בפניי אבל אני לא רוצה להמשיך לדבר על זה. "

לקראת המשחק הבא מול בית"ר ירושלים: "הולכים למשחק אפילו יותר קשה מזה אבל כבר הוכחנו שאנחנו יודעים לעשות דברים יפים העונה הזאת. מקווה שיחזרו שחקנים לסגל לקראת המשחק. שמונה משחקים שכל אחד מהם יהיה יותר קשה מהשני פתחנו פה את המלחמה על המקום השלישי".

חולקים כבוד למאיר איינשטיין ז"ל לפני שריקת הפתיחה

פיראס מוגרבי, שמשקוף הפריד בינו ובין כיבוש שער במהלך המשחק הזה, התייחס לניצחון ואמר: "שיחקנו נגד קבוצה מצוינת שהוכיחה את עצמה במהלך כל העונה, היה משחק מאוד קשה ושמח שלקחנו את שלוש הנקודות, היה לי חוסר מזל בבעיטה שנעצרה במשקוף אבל התעשתתי ובישלתי את הגול לאחר מכן.

אם נגיע לאירופה זה יהיה כמו אליפות בשבילנו, באנו כשאנחנו חסרים בשחקנים אבל כל מי ששיחק הוכיח את עצמו ועשה עכשיו כאב ראש חיובי למאמן".

היה קרוב מאוד לכיבוש שער. מוגרבי

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

מוגרבי גם התייחס לעובדה שבני סכנין חלפה על פני מכבי חיפה במיקום בטבלה: "לא העריכו אותי מספיק שם, בכל פעם שאנחנו עוברים אותם אני שמח וזה עושה לי טוב. היה לי קשה לחזור לשחק אחרי חמישה חודשים שלא שיחקתי בהרכב אבל יוסי החזיר אותי כמו שצריך, רוצה רק לחזור לכושר הכיבושים שלי ואני מאמין בעצמי שזה יגיע".

עוד הוסיף בנושא מכבי חיפה: "קשה מאוד שלא מעריכים אותך במקום שבו אתה מתחיל טוב,מתחיל את המסע שלך טוב ומשום מה לא נותנים לך לשחק אבל זה שיקולים שלהם, כנראה שלא התאמתי להם. מאחל להם בהצלחה אני עכשיו בסכנין ומתרכז רק בסכנין".

מרוצה מההחלטה לחזור לסכנין. מוגרבי במשחק הליגה הראשון שלו במדי מכבי חיפה

צילום: אורטל דהן זיו

#פיראסמוגרבי #בניסכנין #יוסיאבוקסיס

כתבות נוספות