חוסר המזל מכה פעמיים: עידן שמש יפגוש הערב את האקסית? "הוכחתי שמגיע לי להיות במגרש"

"השמש זורחת בסכנין" , "השמש העולה של סכנין" , "התחזית לעונה הקרובה שמש חזקה בסכנין" ואין משחק מילים שעוד לא עשו עם השם עידן שמש, הקלף החזק והמנצח של בני סכנין בחודשים האחרונים. הסיבה לכל אותם ציטוטים היא ברורה, שמש שפתח את העונה במדי הקבוצה מהמגזר ושמש שנמצא כרגע במדי הקבוצה מהמגזר הוא אחר לגמרי כשההוכחה לכך היא פשוטה מאוד ואין צורך במילים כדי להסביר אותה אלא רק מספרים, עידן הפך מחלוץ שכבש בארבעה חודשים שער אחד לחלוץ שכבש בארבעה שבועות חמישה שערים.

במשחק הקרוב היה צפוי לחזור סוף כל סוף עידן שמש לסגל של אבוקסיס אחרי היעדרות של חודש וחצי ממשחק פעיל עקב פציעה. החזרה שלו באה לסכנין בדיוק בזמן אחרי שבמהלך אותם משחקים בהם לא שותף שמש לסכנין היה מאוד קשה בחלק ההתקפי שלה בהתחשב בכך שהוא הפך לכובש המצטיין ומכריע המשחקים שלה. סכנין אמנם הצליחה לעבור בשלום את המשימה להגיע לפלייאוף העליון ועכשיו כשהחלומות בקבוצה אולי קצת יותר גדולים, שמש היה צריך לחזור אליה בדיוק בזמן אלא שאז באימון המסכם חוסר המזל תקף אותו שוב ובהיתקלות עם השוער מחמוד קנדיל הוא נפגע בידו והיה לו חשש גדול לשבר. חצי נחמה הייתה כשהתברר שהוא לא סובל משבר אלא מחבלה בלבד אך השיתוף שלו במשחק מוטל בספק גדול מאוד ויוחלט על כך ממש בסמוך לשריקת הפתיחה.

שוחחנו ביאללה,ספורט! עם עידן שמש לקראת חזרתו הצפוייה לסגל הערב לראשונה מאז הפציעה למשחק מול האקסית מכבי פתח תקווה בה שיחק בשתי העונות האחרונות בצל הספק הגדול לשיתופו שהגיע עקב הפציעה הנוספת שתקפה אותו יום לפני:

עידן, תספר על ההרגשה שאתה צפוי לחזור סוף כל סוף לסגל וברגע האחרון זה מוטל בספק גדול

אף פעם אין זמן טוב להיפצע ובמיוחד שזה קרה בזמן כל כך טוב גם שלי וגם של הקבוצה. אני הייתי ברצף טוב והקבוצה עשתה רצף טוב היינו בתקופה טובה ודווקא אז נפצעתי, אני מקווה שכן אצליח למרות אירועי היומיים האחרונים לחזור היום סוף כל סוף לעניינים ולסגל.

סכנין צריכה אותו בחזרה. שמש

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

איך אתה מסביר את זה שהפכת משחקן חילוף לשחקן כל כך מרכזי?

זה נכון שלא שיחקתי הרבה העונה, לא קיבלתי הרבה הזדמנויות בהתחלה כשהגעתי אבל תמיד האמנתי בעצמי ושמגיע לי לשחק. תמיד אמרתי את זה גם למאמן אבל חיכיתי בסבלנות לקבל את ההזדמנות וכשקיבלתי אותה הוכחתי שזה מגיע לי, רואים שמגיע לי להיות במגרש.

מרגיש בתקופה האחרונה ששיחקת שהקבוצה תלויה בך? בכל זאת רואים את הקושי בהתקפה ואת העובדה שבמשחקים האחרונים שלך אתה הייתה הכובש היחידי והמכריע

לא מסכים עם זה כי בתקופה שנעדרתי בעקבות הפציעה אמנם היה נראה שההתקפה קצת פחות מתפקדת אבל צריך להתחשב בזה שגם היו כמה משחקים קשים, יש שחקנים טובים בהתקפה שלנו ולא כל ההתקפה בנויה עליי. איך אומרים? משחק ההתקפה הטוב ביותר מתחיל בהגנה. יש לנו גם שחקני הגנה וקישור כולם עושים את העבודה ויש עבודת צוות אז גם יש גולים וההתקפה נראית טוב. אז נכון, היו לנו כמה משחקים פחות טובים ואני מקווה שאצליח לחזור כבר היום והקבוצה תיראה יותר טוב.

עד כמה השחקנים מעורבים ברמה האישית והקבוצתית בהתלבטות של יוסי אם להישאר או לעזוב?

יש לי קשר טוב עם יוסי ומהבחינה הזאת אם יעזוב או לא יעזוב, זה יהיה מצער בשבילי אם הוא יעזוב. לא רק אני מאוד התחברתי אליו אלא גם הקבוצה מאוד מחוברת ליוסי ורואים את זה גם בתוצאות של השנה וחצי האחרונות שאנחנו נמצאים בפלייאוף העליון אבל אנחנו(השחקנים) פחות נכנסים לעניינים האלה זה עניין של יוסי עם הנהלה, יש הרבה גורמים שאנחנו לא חשופים אליהם ולא צריכים להיות חשופים אליהם. מה שכן, אני מבין את השיקול המרכזי של יוסי בנושא המרחק כי אני במקור מהמרכז וחוויתי את הקושי הזה בתקופה שהגעתי לפה עד שעברתי לגור בצפון, אצלו יש משפחה שלמה שתצטרך לעבור וזה לא פשוט.

ינסה להחזיר את ההתקפה של סכנין להיות מאיימת

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

אוטוטו נגמרת העונה ונראה שעידן שמש הצליח במשימה להוכיח את עצמו. זה כמובן ישרת אותך לקראת העונה הבאה וכבר בעונה הנוכחית התחילו להגיע הצעות אפילו מחו"ל

נכון שיש גישושים מחו"ל אבל אני פחות מתעסק בזה כי כרגע לא אכפת לי משום דבר חוץ מההצלחה של סכנין ושלי. מבחינת קריירה והרגשה מחוץ לכדורגל מאז שעברתי לסכנין אני מרגיש ממש טוב, גם בקבוצה וגם בחיים האישיים, אני בא בכיף לאימונים וטוב לי בסכנין ככה שלהישאר פה זה לא דבר שאני שולל ואפילו חושב על זה. התחברתי פה לכולם ואם לא יהיה משהו מאוד מאוד מפתה אני מאוד רוצה להישאר ולא חושב שאני אעזוב, יש לי גם אופציה בחוזה להישאר בסכנין שנתיים נוספות ככה שאם סכנין יחליטו שרוצים להשאיר אותי אני אשאר ובשמחה.

המפגש מול מכבי פתח תקווה, הקבוצה בה שיחקת בשנתיים האחרונות הופך את החזרה מהפציעה למיוחדת יותר ואולי תיתן לך יותר מוטיבציה בדקות שלך על המגרש?

המשחק נגד פ"ת זה מבחינתי עוד משחק, כבר פגשתי אותם העונה ובמידה ואצליח להיות היום בסגל יהיה כיף לפגוש אותם שוב, כל השחקנים שם חברים שלי ברמה האישית אבל כמובן שאני רוצה לנצח בשביל הקבוצה שלי. בכל משחק שאני עולה אני רוצה לכבוש וכל משחק שאני עולה אני רוצה לנצח , לא משנה אם זו קבוצה בה שיחקתי או לא .

הראש מרוכז רק בבני סכנין

אגב, שמש כבר פגש את האקסית בתחילת העונה ואז זה נגמר במספרת משוגעת, כדור שפגע במשקוף וכמעט גול שוויון דרמטי במשחק הזה. היום כשמדברים איתו על אותו משחק הוא נשמע מרוגש ורק לפי איך שסיפר על המהלך הזה אין צל של ספק שתחושת הפספוס מאותו משקוף תהדהד לו בראש כל זמן שהוא על המגרש. האם הפעם יצליח גם להכניס את הכדור לרשת? בראש ובראשונה יקווה כן לקחת חלק במשחק ומכאן תהיה לו משימה לא פשוטה להתגבר על הפציעה ועל החיסרון המשמעותי שצפוי לקבוצתו בחלק ההתקפי היום ולרשום עוד משחק אותו הוא מכריע.

#עידןשמש #בניסכנין

כתבות נוספות