זוכרים אותו: עשר שנים למותו של עזמי נסאר

"עזמי נסאר, עזמי נסאר אין כמוך בעולם! אוהבים אותך כולם" אלו הקולות שהיו נשמעים בעונת העלייה של אחי נצרת בשנת 2003, ארבע שנים לאחר מכן נפטר מי שהצעיד את אחי להיכל התהילה ולבמה המרכזית של הכדורגל הישראלי: שחקן העבר ומאמנה של מכבי אחי נצרת,האיש והאגדה עזמי נסאר אחרי שלא הצליח להכניע את מחלת הסרטן.

בתודעה של צופי הכדורגל הארץ תיזכר לעד צהלתו בתום המשחק מיול כפר כנא, בעונת העליה הסנסציונית של הירוקים מנצרת, כמו גם ייזכר המשפט הנפוץ שלו :"אני ניצחתי את כולם. את שרון, את ערפאת, את כולם ניצחתי! תראו איזה אהבה פה נוצרים, מוסלמים, דרוזים ויהודים מתחבקים זה השלום וכך צריך להיראות העולם!"

המנוח עזמי נסאר עם חיים סילבס, אשרף סולימאן ומי שעומד כיום על הקווים בעילוט אדהם האדיה

מתוך: הדף הרשמי מכבי אחי נצרת

אמש הספידו בדף של אחי נצרת את המאמן עזמי נסאר ופרסמו פוסט :"היום זה השנה העשירית לפרידה מהאב, המאמן ומורה הדרך עזמי נסאר, תנוח במשכבך ותהיה בטוח שהתלמיד שלך המאמן אדהם האדיה הולך בעקבות הדרך שלך, אוהבים

אותך".

בצעירותו שיחק נסאר כחלוץ במכבי אחי נצרת בשנים 1974 עד 1982 ובהפועל חיפה בשנים 1983 עד 1986. לאחר פרישתו אימן את הפועל דליית אל כרמל, מכבי טמרה, מכבי כפר כנא ואת הפועל מג'ד אל-כרום. עזמי נסאר גם הצליח לעלות ליגה עם דלית אל כרמל ועם כפר קנא.

בשנת 1999 מונה למאמן נבחרת פלסטין והוביל אותה לקמפיין מוצלח במסגרת המשחקים הפאן ערביים, שאותם סיים במקום השלישי, לאחר מכן עבר לאמן את בני סכנין והעלה אותה שתי ליגות ואז מונה שנית למאמנה של נבחרת פלסטין בשנת 2001.

שיא הקריירה של נסאר היה כאשר אימן את מכבי אחי נצרת והוביל אותה לליגת העל, הליגה הבכירה של ישראל, בעונת 2002/03 ולאחר מכן שב לנבחרת פלסטין כדי להדריך אותה במסגרת מוקדמות גביע אסיה 2007 אך כשל להעפיל לטורניר.

בטרם מלאו לו 50 מת ממחלת הסרטן עמה נאבק מאז ינואר 2006. יהיה זכרו ברוך.

#אחינצרת

כתבות נוספות