הגשימו חלום: הסיפור מאחורי העלייה ההיסטורית של הפועל שפרעם לליגה א'

ליגה ב' העונה הייתה אחת העונות הקשות והמרתקות במיוחד בצפון ב'. תחרות ואקשן במשך כל העונה כשהפועל שפרעם ואיחוד בני מג'ד אלכרום הן שתי הקבוצות שנאבקו כמעט ראש בראש על העליה לליגה א' על רקע הפועל בועיינה ובני כאבול שבשלב מסוים היו שם במאבקי העליה . היום נצבעה העיר שפרעם בצבע האדום כאשר הקבוצה העירונית הפועל שפרעם העפילה בפעם הראשונה בתולדותיה לליגה א' לאחר ניצחון 2-0 על קרית ים, מדובר בהישג היסטורי לאדומים של העיר. מי שהיה בשפרעם היום ראה את השמחה אצל תושבי העיר, ברחובות ובסימטאות של העיר. אלפים צהלו ושמחו עם הדגלים האדומים אחרי הניצחון המתוק שהכריע למעשה את זהות העולה לליגה א'.

בעיר שפרעם יש שתי קבוצות. רק בשנה שעברה היריבה הירוקה של הפועל שפרעם בעיר והיא מכבי שפרעם עלתה לליגה ב' וכבר הקבוצה האדומה נפרדת ממנה ועושה את דרכה לליגה א' צפון. כמעט 24 שנים חלפו מאז נוסדה הפועל שפרעם וזו הפעם הראשונה בתולדותיה שהיא מגיעה לליגה א', אך העיר שפרעם כן הייתה שם. מכבי שפרעם נפרדה מליגה א' בשנת 2004 ומאז כל הקבוצות בעיר החלו דרכם מהליגה השלישית.

שפרעם נצבעה אדום

שפרעם היא עיר של כדורגל המלאה בשחקנים ובכוכבים כמו זאהי ארמלי ופראס מוגרבי ועלי ח'טיב ואחרים. בשנת 2009 עלתה הפועל שפרעם לליגה ב' ובשנים האחרונות הייתה קבוצה טובה שסימנה לעצמה בכל עונה מחדש את המטרה לעלות לליגה א' והנה סוף כל סוף זה קרה ושנת 2017 תיכנס לדפי ההיסטוריה של הקבוצה האדומה. הרבה מחמאות מגיעות לאוהדים של הקבוצה שליוו את הקבוצה במשך עונה שלמה עם המון תפזורת ,דגלים וציוד ולא עזבו את הקבוצה לרגע.

אולטראס שפרעם חוגגים עלייה

צילום: חוסאם חאג'

ולמה אני מחמיא להם? כיוון שארגון האולטראס בשפרעם הוא התזמורת של הקבוצה. עם תלבושת ותזמורת אחידה ,שירים מעודדים שנשמעים בכל משחק מהיציע ופעילות ענפה גם ברשתות החברתיות בהן הם מככבים בצורה נהדרת.

לעיר שפרעם ולתושבי העיר מגיע לעלות לליגה א'. ברכות על העליה ,שפרעם חזרה למפת הספורט במגזר אבל הפעם בצבע האדום .

#הפועלשפרעם

כתבות נוספות