פצעה אותה בארבע ראשי: ב"ש הביסה את חיפה, ראדי כבש את הרביעי וקבע את תוצאת הסיום 4:0

משחק משוגע היה לנו באצטדיון טוטו טרנר הערב. מכבי חיפה הגיעה כשחשבה שיכולה להפתיע את ב"ש, אך קיבלה בעצמה הפתעה מהקבוצה הדרומית. סאן מנחם נפגע בראשו ופונה לביה"ח, מוחמד עוואד ומהראן ראדי נכנסו כמחליפים והאחרון אף כבש את השער הרביעי לקבוצתו של ברק בכר שקבע גם את תוצאת הסיום 4:0 .

מתחילת המשחק הפועל באר שבע הייתה עדיפה על פני מכבי חיפה שזו לעומת האלופה המכהנת שהגיעה בסגל רחב ואף החזירה לשורותיה את מי שנעדר ממנו זמן רב והוא מיגל ויטור, הגיעה בסגל חסר מאוד כשארבעה שחקנים מרכזיים שלה פצועים ושניים נוספים ריצו עונש הרחקה בגין כרטיסים צהובים.

כבר במחצית הראשונה ב"ש ירדה ביתרון משער מדהים של אובידיו הובאן ובמחצית השנייה זה כבר היה לה הרבה יותר קל, הזדמנות אחר הזדמנות מול עמרי גלזר שהצליח גם פעם אחר פעם להציל את הירוקים עד שגם הוא כבר לא יכול היה לעשות דבר ומיכאל אוחנה קבע שער יתרון שני בדקה ה-55'.

מספר דקות לאחר מכן אירוע דרמטי נרשם בין אובידיו הובאן לסאן מנחם כשהובאן פגע בראשו של האחרון במהלך ניתור לכדור גבוה. סאן מנחם נשאר שרוע על כר הדשא במשך דקות ארוכות עד שפונה בהכרה חלקית לבית החולים סורוקה.

הירוקים ניסו לחזור למשחק בצל היתרון של המארחת ופציעתו המדאיגה של השחקן שלהם שהדהדו בראשם אך לא הצליחו ובעצם מאז המצב רק החמיר: בדקה ה-86' בן שהר כבש בפנדל שנקבע מעבירה של שי בן דוד ברחבה ומי שהפך את ההפסד הקשה של החיפאים לתבוסה הוא מהראן ראדי שכבש את השער הרביעי והאחרון בדקה ה-93'. הפועל באר שבע יצאה מחוזקת ומכבי חיפה יצאה מפורקת אחרי פגיעה של אחד משחקניה ומשחק חלש מאוד בו כמעט לא התקרבה לשער היריבה.

שב להכרה ושוחרר מבית החולים. מנחם

צילום: אורטל דהן זיו

בצד האדום: זהו משחקו הראשון מבין 19 משחקי ליגה שראדי נכנס כמחליף ולא נכלל בהרכב הפותח. ראדי, שהפגין יכולת טובה מאוד במדי באר שבע מתחילת העונה ועל אף שלא היה כובש השערים המצטיין של בכר הוא הקפיד לעשות את עבודתו בקישור בצורה שקטה ויציבה, לא הצליח בשבועות האחרונים לשמר את אותה יכולת וגם שילם על כך במקומו באחד עשר של ברק בכר שנתפס על ידי אובידיו הובאן כשהאחרון ניצל את ההזדמנות שקיבל וכבש שער בכורה העונה. ראדי לא ויתר ובדקות בהן שיחק הצליח גם הוא לכבוש את שערו השישי במסגרת הליגה ובכך שלח מסר לברק בכר שמקומו צריך להיות על המגרש ולא על הספסל, מסר שאולי יגרום לו לכאב ראש חיובי ולא קטן בבחירת ההרכב למשחק הבא, משחק העונה, מול המתחרה הגדולה שלה על תואר האליפות ושם יהיה מעניין לראות האם ראדי ישוב לאחד עשר או יתחיל לאבד את מקומו בהדרגה.

מי שלא שותף במשחק הוא לואי טאהא שבמשחק האחרון נפצע והוחלף וככל הנראה בכר לא רצה לסכן אותו ולהציב אותו באחד עשר. מה שכן, על אף יכולתו הטובה במשחקים בהם שיחק טאהא אולי צריך להתרגל לעובדה שכבר לא יפתח בכל משחק ובמקרה גרוע יותר גם לא ישולב במשך משחק שלם וזאת עקב חזרתו של הבלם מיגל ויטור שהוא אחד השחקנים המשמעותיים בסגל של האלופה.

ראדי נכנס כמחליף, טאהא וגאדיר לא שותפו בניצחון

תמונה מתוך: פייסבוק

בצד הירוק: נראה שלמוחמד עוואד אין הרבה מזל במומנטום בו הוא נכנס לשחק במגרש של הגדולים ובעצם באף משחק ליגה בו הוא שותף מתחילת העונה מכבי חיפה לא ניצחה.

עוואד היה החלוץ היחידי על ספסל הירוקים הערב ושוב חש את האחריות הרבה מוטלת על כתפיו. במשך 20 הדקות בהן שיחק הוא כמעט לא הורגש במשחק בו הירוקים נראו כל כך חלשים, לא מדויקים ונתנו להפועל באר שבע חופש גדול לשלוט בכדור ולאיים להם על השער. במצבים בהם היריבה מחזיקה את הכדור רוב הזמן ומטיילת לה בחופשיות ברחבה, סיכויי ההצלחה שחלוץ כמו עוואד יצליח לבוא לידי ביטוי הם נמוכים.

עוואד. חלם על הופעות מוצלחות יותר בקבוצה הבוגרת

צילום: אורטל דהן זיו

שני המאמנים התייחסו למשחק בסיומו. בצד המאושר אמר בכר: "הייתה לנו תקופה פחות טובה. כולם יודעים את זה, אבל כבר נגד אשדוד במחצית השניה ראינו שהיכולת, האיכות והרעב חוזרים"

אז לא רק ראדי היה בתקופה מבולבלת, נראה שזה מה שעבר על כל הקבוצה יחד.

מנגד בצד המאוכזב אמר לוזון: ""לא חושב שהיינו מפורקים, הפועל באר שבע רצתה יותר ורצה יותר, הם שיחקו מצוין תחת לחץ ועל כך אני מפרגן להם"

את הפרגונים הוא ישאיר ככל הנראה ליריבה שלו ובתוך חדר ההלבשה שלו לוזון לבטח היה פחות מפרגן.

שתי הקבוצות ייצאו כעת לפגרת הנבחרות ויתכוננו למשחקים הבאים והקשים שלהם. מכבי חיפה תפגוש את בית"ר ירושלים שלאחר עונש הפחתת הנקודות נמצאת ממנה במרחק שלוש נקודות בלבד ובמקביל הפועל ב"ש תפגוש את מכבי תל אביב לדו קרב צמרת בטבלת ליגת העל שיהיה לו גם משקל כבד על המשך מאבק האליפות.

#הפועלבארשבע #מכביחיפה #מוחמדעוואד #מהראןראדי #לואיטאהא

כתבות נוספות