מסכמים עונה סדירה ויוצאים למשחקי הפלייאוף: קרב הקפטנים, הפתעת הליגה והמאכזבים

הערב ייפתחו משחקי הפלייאוף העליון והתחתון בליגת העל, אז רגע לפני שנצא לדרך סיכמנו לכם את הליגה הסדירה של שחקני המגזר הערבי בליגת העל. מי הצטיין ומי אכזב?

השם החם ביותר

מוחמד שכר

החלוץ שכבש מתחילת העונה 7 שערים הוא השם החם של הפועל רעננה ושל צעירי המגזר הערבי בליגת העל.

השחקן הצעיר הפך להבטחה גדולה בכדורגל הישראלי ולא סתם זכה להתעניינות מהמועדונים הגדולים בליגת העל. העונה הסדירה של שכר הייתה מוצלחת וצפוי לו המשך מוצלח גם במשחקי הפלייאוף העליון, מיי יודע באיזו קבוצה יחתום בסופם? בכל אופן, נראה שזו העונה שלו ובסופה הוא גם יזכה לעשות צעד חשוב בקריירה ולהתקדם.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "חיים סילבס אמר לנו שדרך מביאה תוצאות והנה סוף סוף התוצאה הגיעה"

עוד קצת עבודה קשה למוחמד שכר עד סוף העונה ובעונה הבאה נמצא אותו במדי אחת הקבוצות הגדולות בליגה.

המצטיין

חאתם עבד אלחמיד

איזו יציבות בהגנת מ.ס אשדוד. נכון, הקבוצה מהמקום התשיעי כבשה רק 15 שערים אך מנגד ספגה 26 שביחס לשאר הקבוצות הליגה היא נמצאת יחד עם בני סכנין במקום ה-5 מבחינת ספיגות שערים , ועל זה אחראית רק ההגנה שלה.

חאתם חזר לארץ כדי לקחת את המושכות ולהיות שחקן מוביל שפורץ מחדש את דרכו ורואים על המגרש כמה הוא מנסה לעשות זאת. אגב, זה גם הולך לו לא רע בכלל. חלוץ, מגן, קשר אחורי או בלם, מי זוכר את כל זה? נראה שאלחמיד גדל על תפקיד הבלם והוא עושה אותו עד כה מצוין. אז לא סתם אומרים אין דבר העומד בפני הרצון, חאתם רוצה להצליח ולא משנה באיזו עמדה, הוא עושה זאת. אם ימשיך ככה גם במשחקי הפלייאוף הוא יוכל להשלים את המשימה לשמה חזר לארץ.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "חמש שנים אני דורש להיות בלם ולא מקשיבים לי"

אז חאתם, מזל שהפעם הקשיבו לך.

אלחמיד. יכול להיות מרוצה עד כה, האתגר ממשיך למשחקי הפלייאוף

תמונה מתוך: פייסבוק

קרב הקפטנים

אחמד עאבד, מהראן לאלא וחאלד ח'לאילה

שלושת שחקני המגזר הערבי משמשים כקפטנים בקבוצות שלהם: עאבד בקריית שמונה, לאלא בהפועל חיפה וחלאילה בבני סכנין אך כל אחד בא לידי ביטוי בצורה שונה בקבוצתו כאשר שלושת הקבוצות לא עברו ליגה סדירה קלה ושתיים מהן אף נאבקו אחת בשנייה עד הדקה ה-90 מי תיכנס לפלייאוף העליון.

לא מעט מדברים על משמעותו של קפטן במגרש ובצדק, הרי הקפטן להיות הלב של הקבוצה במשך 90 דקות על המגרש ואם הוא קפטן מצטיין הוא מצליח להיות גם הלב של הקבוצה בתוספת הזמן האישית, חדר ההלבשה.

נתחיל בעאבד, מבין כל הקפטנים הוא עבר הכי הרבה במהלך הליגה הסדירה: החלפת מאמנים פעמיים, פציעה וירידה משמעותית ביכולת ובנוכחות. אולי כל מה שעברו העונה הסדירה בקבוצה הצפונית הקשה על עאבד לתפוס את המושכות בתור הקפטן.

לעומתו, מהראן לאלא הוא קפטן יותר דומיננטי על המגרש. נכון שגם לאלא מבחינת יכולת מנהיגותית יכול להשתפר אבל הדברים שעבר ברמה האישית אולי גם קצת הקשו עליו לבצע את תפקיד הקפטן בצורה מושלמת וזה בא לידי ביטוי בעיקר בסוף העונה הסדירה כשהביאו להפועל חיפה שמות חמים כמו עדן בן בסט שאף הספיק מאז שחזר ללבוש אדום כבר לשים את סרט הקפטן על ידו. לאלא חווה את המלחמה הכי קשה על הסרט הזה ובכך אין ספק. מה שכן, מבחינה מקצועית לאלא רשם לאלא בסך הכל עונה סדירה טובה. אמנם קבוצתו לא כל כך הצליחה ובסופה רשמה נפילות גדולות בגביע המדינה והתרחקות מהפלייאוף העליון, אך לאלא, מלך השערים שלה ושל שחקני המגזר בליגת העל לא סתם רשם לזכותו עשרה שערים שמסמלים את היותו שחקן חשוב ביותר בהתקפת הפועל חיפה ולא משנה מי לקח לו את סרט הקפטן.

מצטיין הקפטנים הוא חאלד חלאילה שלא כבש עשרה שערים וגם לא שבעה, בעצם חלאילה לא כבש אפילו שער אחד אך הנוכחות שלו על המגרש הפכה אתו לקפטן המצטיין. האחריות, השליטה במגרש ומחוצה לו. קפטן הוא לא רק להיות מוביל מבחינת יכולת מקצועית, אלא להיות מוביל ברמת האישיות והחשיבות שלך כלפי שחקנים אחרים על המגרש ואת זה הוכיח חלאילה בבני סכנין. אפשר לשים לב שהתואר קפטן מלווה את חלאילה לכל מקום, אפילו בכל פעם שנרשם שמו בהקשר הקבוצה הוא נרשם "הקפטן חאלד חלאילה" לעומת שחקנים אחרים שלובשים את סרט הקפטן אך הוא לא מלווה אותם מחוץ ל-90 הדקות במגרש, אז גם מבחינה תודעתית חלאילה ניצח פה.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "אני שמח לעזור לקבוצה"

חלאילה שמח לעזור לקבוצה והקבוצה שמחה שחאלד שם ולוקח אחריות.

אהוב על הקהל המקומי. חלאילה

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

המאכזב

אחמד עאבד

בתחילת העונה עאבד עשה את הרושם שהולך להיאבק על תואר המצטיין ולהשאיר אבק למתחרים שלו, אך משהו השתבש בדרך. אחרי שפתח את העונה בצורה נפלאה והיה השחקן אולי הכי דומיננטי בחלק ההתקפי של קריית שמונה וה"קלף המכריע" שלהם, הוא הפך לשחקן שכמעט ולא משלים משחק מלא וגם כשהוא משחק הציפיות אל מול התוצאות במגרש היו גדולות, אולי גדולות מדי. נראה שכל הירידה החלה מאז שחזר מהפציעה אי שם בתחילת חודש ינואר ואגב, מאז החלוץ לא כבש שער וזאת אחרי פתיחת עונה מצוינת בה כבש שבעה שערים בכל המסגרות.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "נקווה להמשיך לנצח גם בגביע וגם בליגה ולעשות שמח לאיזי שירצקי"

המשפט הזה מסכם בעצם את העונה הסדירה של עאבד וק"ש. עם כל אירועי איזי שרצקי באמת היה להם שמח, קיוו לנצח גם בגביע וגם בליגה אך משהו לא הלך כמו שציפו בדרך. את הציטוט הזה נשמור לו לעונה הבאה.

עבר את השינוי הגדול ביותר

מוחמד כליבאת ופיראס מוגרבי

שני שחקנים מוכשרים שעשו מעבר בין קבוצות שעשה להם טוב לקריירה והמשותף לשניהם הוא שרשמו עונות מוצלחות, אולי העונות המוצלחות ביותר שלהם בבני סכנין.

כליבאת חתם בחלון ההעברות האחרון בהפועל רעננה שזו הייתה זקוקה לשחקן התקפי כמו אוויר לנשימה ולכן מוחמד כליבאת התאים לה וזה לא היה חד צדדי, היא התאימה מאוד למוחמד כליבאת ורואים את זה במשחקים האחרונים שלו. כליבאת נראה שהשתלב בצורה טובה אצל חיים סילבס ובחמשת ההופעות שלו בקבוצה רשם שער בכורה אחד. נראה שסילבס מאמין בכליבאת וגם הוא מאמין בעצמו, אז עוד קצת אמונה והשערים הבאים בדרך, לא מן הנמנע שנשמע עליו עוד הרבה במשחקי הפלייאוף התחתון של רעננה.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "תמיד כיף להגיע לקבוצה חדשה ולפתוח ברגל ימין"

אז באמת כיף עכשיו גם לכליבאת וגם להפועל רעננה.

ונטפס קצת יותר למעלה בטבלת ליגת העל, נגיע לבני סכנין שהחזירה לשורותיה את פיראס מוגרבי. הקשר שרשם הופעות מוצלחות מאוד בעונה שעברה והיה השחקן הכי בולט בקבוצה מהמגזר הפך למבוקש והגיע למכבי חיפה. בימיו הראשונים בקבוצה מהכרמל היה נראה שהכל הולך כפי שהוא חלם ואף נבחר אחרי משחק אחד במדים הירוקים לשחקן השבוע של מנהלת הליגות לכדורגל, אך אז משהו קרה. פיראס בעצמו אמר "עברתי תקופה קשה במכבי חיפה" ואכן ראו את זה. פיראס לא הרבה לשחק מאז ומעבר למשחק עצמו נראה שגם מחוצה לו הוא לא הסתדר במועדון הירוק, כך נסללה דרכו חזרה לבני סכנין.

מאז חזר לסכנין נראה שפיראס מוגרבי "חוזר לעצמו". הצופים מתחילים לראות את אותו פיראס מהעונה שעברה, ההתקפי, המסוכן , הדומיננטי ואף חזר להבקיע שערים כשכבש לאחרונה את שער הבכורה שלו מאז שב למדים האדומים, שער שהיה בעצם נקודת המפנה של הקשר וסימן מובהק לדרך החדשה שלו.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "נכנסתי לתקופה קשה מאוד ואולי זו תחילתה של תקופה אחרת"

בני סכנין עושה לו טוב, התחיל תקופה אחרת וטובה יותר.

מוגרבי. החזרה לסכנין עשתה לו טוב

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

הוכיח את עצמו

לואי טאהא

אי שם במחזור ה-13 כשנפצע מיגל ויטור, התחיל לואי טאהא לקבל הזדמנויות שבוע אחר שבוע מברק בכר. טאהא לקח את ההזדמנויות שקיבל בשתי ידיים ורשם משחקים טובים מאוד שגרמו לו לזכות בעוד ועוד דקות על המגרש. נכון שמקומו של טאהא לא יהיה קבוע בהרכב של ברק בכר, אך לפחות הוא הוכיח את עצמו והוכיח לברק בכר ש"יש על מי לסמוך" כשרק ייתן לו את ההזדמנות.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "אני מקצוען ומכבד כל החלטה לגביי"

לא פה ולא שם

מהראן ראדי

הוא עזב בקול תרועה את מכבי תל אביב והגיע ליריבה הדרומית שלה, זו שהפכה ליריבה המאיימת ביותר שלה. ראדי אכן רושם הופעות יציבות וטובות אך לא הפך לשחקן המכריע של בכר. ראדי הוא "לא פה ולא שם" ולרוב הוא נמצא במקום באמצע ולא תופס את תואר המאכזב אך גם לא את תואר המצטיין.

לגבי היכולות של ראדי והמשמעות שלו בקבוצת הפועל באר שבע אין ויכוח הרי לא סתם האלופה רוצה אותו אצלה לעוד עונה, אך לאור היכולת שלו ראדי צריך לתפוס מקום קצת יותר למעלה ולקטוף לא פעם את תואר המצטיין. פחות צניעות, פחות אדישות, קדימה למטרה!

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "הייתי הגיבור הטראגי, לוקח אחריות"

אי אפשר להתעלם מהמשחקים של שעברה הפועל ב"ש בליגת האלופות והליגה האירופית במקביל למשחקי הליגה. המשפט הזה מסמל רגע שייזכר למהראן ראדי עד סוף הקריירה. הבכי בסוף המשחק מול סלטיק שהיה סיום של הדרך בליגת האלופות אך תחילתה של עונה סדירה מצוינת.

טאהא, ראדי וגאדיר. שלישיית שחקני המגזר הערבי בהפועל ב"ש

תמונה מתוך: פייסבוק

עשה היסטוריה

מחמוד קנדיל

השוער של בני סכנין רושם עד כה את העונה המוצלחת ביותר שלו. אם היו שואלים את קנדיל לפני כמה שנים איך הוא חולם שתיראה הקריירה שלו בסכנין הוא היה מספר על עונה כזו בדיוק: הופעות מוצלחות וזימון בכורה לנבחרת ישראל.

מעבר לקבלת הזימון לנבחרת, קנדיל עשה היסטוריה כשהיה השוער הראשון שקיבל את הזימון המיוחל. אם קנדיל אכן ישותף במשחקי הנבחרת, הוא ירשום הופעה היסטורית.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "רוצה להוכיח שמקומי רק שם"

הוכחה. זו המילה. קנדיל עבד קשה והצליח להוכיח את עצמו.

הפתעת הליגה הסדירה

סארי פלאח

מי היה מאמין לפני כמה עונות שנדבר על פלאח כהפתעה הטובה של הליגה הסדירה? מה לא אמרו על הבלם. "כישלון", "איבד לנו נקודות" ועוד לא מעט משפטים ששחקני כדורגל לא היו רוצים לשמוע.

התקופה הרעה במכבי חיפה וחוסר ההשתלבות בהפועל תל אביב על אף גודל הציפיות הפכו את הקריירה של פלאח כמעט לחסרת תקווה עד שהוא חזר לקבוצת נעוריו בני סכנין.

מתחילת העונה בבני סכנין פלאח עבר שיפור עצום והפך לעוגן משמעותי בהגנה של אבוקסיס שאם נסתכל ברמת הנתונים, היא ספגה מעט מאוד שערים ביחס לקבוצות אחרות בליגה. פלאח מראה ממשחק למשחק מחויבות ושיפור מקצועי ועל כך הוא נבחר כהפתעת הליגה הסדירה מבין שחקני המגזר.

הציטוט הנבחר של הליגה הסדירה: "''הלכתי עם הלב, זו סגירת מעגל בשבילי'"

פלאח הלך עם הלב כשהגיע לבני סכנין, והלב אף פעם לא טועה.

העונה הזו הוא הצליח לעלות על הציפיות. פלאח

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

היום נפתחים משחקי הפלייאוף ואחרי שסיכמנו את העונה הסדירה שלהם, ייצאו השחקנים לדרך חדשה: חלק ינסו לרשום הופעות מוצלחות יותר, חלק ינסו לשמר את היכולת והשאר כבר סימנו את המטרות לעונה הבאה שלהם ויצטרכו לעבוד קשה בשלב הפלייאוף כדי לעמוד בהן.

#סאריפלאח #חאתםעבדאלחמיד #חאלדחלאילה #אחמדעאבד #מחמודקנדיל #מהראןלאלה #מהראןראדי #מוחמדשכר

כתבות נוספות