לאן נעלם ה"עמלק הירוק" ? אחי נצרת מתגעגעת לאוהדיה

הבעיה של הגעת קהל ליציעים קיימת אצל רוב הקבוצות בליגות של הכדורגל הישראלי, הנתונים מדאיגים כל כך באצטדיונים של שתי הליגות הבכירות (על ולאומית) כאשר יש קבוצות שאין להם בסיס אוהדים רחב והקהל המקומי ממעט להגיע. התופעה שעוד יותר מדאיגה אצל הקבוצות להן קיים בסיס של אוהדים מסורתיים וקבועים אך משום מה הקהל מחליט להזניח את הקבוצה ובא רק ברגעים הקריטיים של העונה, כמו סכנת ירידה או סיכויי עליה.

לאחי נצרת שהיא קבוצת סמל עבור המגזר הערבי והעיר נצרת יש משבר של קהל, האוהדים שהיו מכונים "העמלק הירוק" או הגל הירוק, כבר לא עמלקים. העמלק נח במשכבו וזה כבר לא אותו גל ביציעים של עילוט. בנצרת הנהלה ואוהדים מודעים למצב לכן החליטו לצאת לקמפיין גיוס בדף של הקבוצה בפייסבוק ולחלק פלאיירים שקוראים לאנשים לבוא למשחק החשוב מול הפועל עפולה. הקבוצה תחלק 250 חולצות עידוד לקבוצה למגיעים הראשונים בשעה 15:00 באצטדיון עילוט למשחק בו ניצחון של נצרת עלול להבטיח לה כמעט סופית הישארות בליגה והידבקות בפלייאוף העליון.

בזמנים שאנחנו רואים כמה מסורים האולטראס של הקבוצות השונות באירופה, חווית העידוד וההגעה למשחקים נחשבת לאקט תרבותי, בידורי שאמור למלות לנו בכיף את זמן הפנאי שמשאיר לנו הסופ"ש יצאנו לבדוק לאן נעלמו התפאורות המרהיבות העידוד של אולטראס אחי נצרת באצטדיון עילוט.

הקהל של אחי נצרת ידע ימים יותר טובים (תמונה מתוך : פייסבוק)

בהתייחסות לנושא אי הגעתו של הקהל הנצרתי, שוחחנו עם המנג'ר של הקבוצה אחמד ג'אבר שאמר ליאללה ספורט!" :

אני מודע לעובדה שיש לנו בסיס אוהדים מאוד גדול הן בנצרת והן במגזר הערבי, אפילו גדול יותר מסכנין. הבעיה שבשביל למשוך את האוהדים במגזר ובכלל בארץ ליציעים, הקבוצות חייבות להראות יכולת טובה מאוד. לצערי האוהדים נמשכים לבוא בתקופות המוצלחות יותר מאשר בתקופות פחות טובות, אני תמיד אומר את זה : העיר נצרת חיה כדורגל אבל לא חיה את אחי נצרת! וזה מתסכל אותי".

יזבק. "להיות אוהד של קבוצה זו מסורת של תמיד" (תמונה מתוך : פייסבוק)

שוחחנו עם מחמוד יזבק, אחד האוהדים הכי מסורים של הירוקים וחבר בארגון אולטראס על בעיית הקהל בנצרת ושאלנו אותו על הסיבות שבגללן האוהדים לא מגיעים. יזבק ענה בתשובה:"אני מבין שהקהל רוצה לראות קבוצה בליגת העל, או קבוצה שרוצה לעלות לליגה הבכירה, אבל מבחינתי לאהוד ולאהוב קבוצה זה מסורת של תמיד ולא רק ברגעים קשים או מוצלחים יותר . אני אישית אהיה עם הקבוצה גם בימים הטובים וגם הרעים, וזה בכלל לא משנה באיזה ליגה נמצאת הקבוצה ובאיזה מקום בטבלה. אני פונה לכל אוהד ותומך של הקבוצה לבוא למשחק מחר מול עפולה, ניצחון יקרב אותנו עוד יותר לחלק העליון של הטבלה ויבטיח לנו עוד עונה בלאומית, בואו בהמוניכם!"

ה"גל הירוק" בעילוט. (תמונה מתוך : פייסבוק)

#אחינצרת #ליגהלאומית

כתבות נוספות