הפועל רובי שפירא בכוננות לאכסאל:"גם ברצלונה ניצחה בתוצאה דומה לשלנו, הגיעה שאננה למשחק אחרי והפ

משחק העונה של ליגה א' צפון ייצא לדרך מחר כשהפועל אכסאל תארח את הפועל רובי שפירא, שתי קבוצות שסימנו לעצמן מטרה אחת העונה לעלות ליגה וכל אחת מהן מפריעה לשנייה לעשות זאת.

כולנו יודעים שמעבר ליכולת ולחומר השחקנים בכדורגל יש הרבה מומנטום, מהבחינה הזו היתרון הוא של רובי שפירא שבאה לאחר ניצחון ענק 6:0 על דליית אל כרמל שהשכיח סופית את התקופה הקצת יותר קשה שעברה. מנגד, הפועל אכסאל גם כן מגיעה לאחר ניצחון אך ההפסד הכואב שלה לחדרה,המתמודדת השלישית על העלייה, בתוספת הזמן עדיין מהדהד בראשה. הפעם אכסאל תעשה הכל בכדי לייצר חוויה מתקנת ולצאת בצד המנצח אחרי משחק מול קבוצה שנלחמת איתה על העלייה.

היתרונות מול החסרונות במשחק הזה הם די ברורים והנה כמה מהם:

החיסרון של הפועל אכסאל שאבי מלכה,מלך השערים שלה ושל ליגה א', לא ישותף במשחק(צבירת צהובים) הוא היתרון של רובי שפירא.

החיסרון של רובי שפירא בנושא שמעון הרוש ודניאל ברק שעדיין לא בטוח אם יהיו כשירים למשחק הזה יכול להיות בהחלט יתרון של הפועל אכסאל, לא מדובר בדליית אל כרמל ששם החיסרון שלהם נעלם בתוך ששת השערים שהבקיעו. מול אכסאל זה יהיה משמעותי וקריטי יותר.

ויתרון משותף לשתי הקבוצות הוא הקהל. מעבר לקרב העונה על הדשא, צפוי קרב עונה מחוץ לדשא. אז את מי מהקהלים השחקנים ישמעו יותר חזק?

הקבוצה מחכה להם. הקהל של הפועל רובי שפירא

תמונה מתוך: דף הפייסבוק הרשמי הפועל רובי שפירא

שוחחנו ביאללה, ספורט! עם סעיד דיאב, שחקן הפועל "רובי שפירא" על התחושות וההכנות בקבוצה לקראת משחק הקרוב:

"משחק עונה שלנו, TO BE OR NOT TO BE . תוצאה טובה אחרי המשחק הזה ואנחנו הולכים עד הסוף ומסבכים את אכסאל, מראים לכולם שאנחנו לא סתם קבוצה כישרונית אלא קבוצה שמתמודדת על העלייה מתחילת העונה ועד הסוף"

עוד הוסיף דיאב בהקשר המשחק: "אני באופן אישי מרגיש שנעשה תוצאה טובה מאוד. נכון שמשחק נגד אכסאל במגרש שלהם לא יהיה פשוט ולא יהיה בו יותר מדי כדורגל אבל עבדנו כל השבוע יחד עם עודד וצפינו באכסאל, אנחנו יודעים איך להתכונן אליה ובנוסף אבי מלכה יחסר להם".

בנושא החיסרון של אבי מלכה במשחק הזה אמר: "נכון שהוא שחקן משמעותי שלהם ויחסר, אבל זה יכול להיות מוקש גדול אם נחשוב שזה שאבי מלכה לא ישחק זה מה שיהפוך את המשחק לקל יותר. למרות שמהיכרות אישית איתו אני אומר שהוא החלוץ הכי טוב בליגה, יש הרבה שחקנים כמו ניסן וענאן שיחפו על החיסרון שלו ויכולים לעשות לנו הרבה בעיות במשחק. הקבוצה שתבוא ותרצה יותר תנצח"

על הקהל: "ברור שהקהל שלהם יהיה הרוב אבל אני שיחקתי נגד הרבה קבוצות עם קהל וקהל כמו שלנו עוד לא ראיתי, כשאנחנו בפיגור הם מרימים אותנו ואחרי כל הפסד הם מעודדים אותנו. הם הבטיחו שיגיעו למשחק מחר אז אני מאמין שאת הקהל שלנו נשמע 90 דקות ואת שלהם פחות מ-90."

דיאב ואלקנתי. שיתוף פעולה מוצלח

תמונה מתוך: דף הפייסבוק הרשמי הפועל רובי שפירא

המשחק האחרון של דיאב היה מצוין ובאופן כללי התקופה האחרונה שלו טובה מאוד: "מפתיחת הסיבוב השני עד עכשיו אני נותן משחקים טובים ומאמין שאני משתפר ממשחק למשחק. הגיעו אלינו שחקנים כמו דניאל ברק , גל אלקנתי ודור הלוי ששיפרו את צורת המשחק שלנו ואני מצליח לבוא לידי ביטוי יותר כשאני משחק בתפקיד שלי(קשר 50-50) אחרי שבתחילת העונה היה לי קצת קשה בתפקיד אחר. מאמין שאני תורם לקבוצה ורוצה להמשיך ביכולת הטובה".

המשחק האחרון מול דלייה והאם הוא נותן להם יותר בטחון מול אכסאל: "משחקים כאלה הם כמו המשחק של ברצלונה נגד פריס סאן ז'רמן. ברצלונה עשתה תוצאה דומה לשלנו(6:1) , הגיעה אחר כך שאננה למגרש חוץ למשחק מול לה קורוניה והפסידה שם. אם נבוא ונחשוב שאכסאל יהיו דומים לדלייה אנחנו נטעה בגדול, אכסאל קבוצה חזקה וטובה מאוד וברור שאנחנו רוצים לנצח אבל באים לעבוד קשה מאוד כדי להוציא את שלוש הנקודות האלו".

#סעידדיאב #הפועלרובישפירא

כתבות נוספות