הפסד בכ(ו)ר(ה) לנתניה. עלאא בכר כבש שער ניצחון דרמטי שהוריד אותה מהמקום הראשון. סבע:"לא נכנסים

לאחר 27 משחקים ללא הפסד זה קרה, מכבי נתניה הפסידה. זה לא סוד שכל קבוצה שהגיעה להתמודד מול נתניה רצתה לצאת מהמשחק ולהגיד שהצליחה להיות "הראשונה שעשתה זאת", אז הראשונה שהצליחה לעשות זאת היא אחי נצרת שאירחה אותה הערב באצטדיון עילוט. מכבי נתניה מצדה תקווה שנצרת היא הראשונה וגם האחרונה.

האורחת רצתה לשלוט במשחק מתחילתו וכך אכן קרה בדקות הראשונות. בדקה העשירית אחי נצרת כמעט ספגה שער כאשר ערן לוי שלח כדור מאמצע המגרש וניצל את זה ששוער אחי נצרת גד עמוס היה מחוץ לשער אך בנס הוא הצליח להגיע לכדור ומנע שער יתרון מוקדם לצהובים. לאחר כמה ניסיונות נוספים של נתניה נצרת הפנימה שהיא צריכה לצאת קדימה וללחוץ אותה בעורף והפעילה לחץ של שלישיית ההתקפה שהצליחה להביא לכך שהגנת מכבי נתניה הרחיקה כדור לקרן שתורגם גם לשער מראשו של הבלם יא יא פטי. אחי נצרת ירדה למחצית ביתרון.

המחצית השנייה הייתה אחת המחציות הטובות שראינו העונה בליגה הלאומית. נתניה פתחה בלחץ מסיבי שתורגם גם לשער שוויון של שון וייסמן בדקה ה-52' והמשיכה לתקוף דקות אחרי הגול. ברגע הזה היה נראה שנצרת איבדה את העשתונות אבל חזרה לפוקוס ויצאה להתקפה מתפרצת שהתחילה באלקסלסי, עברה דרך עלי חטיב שהעביר לאמג'ד סולימאן והאחרון השאיר את עלאא בכר לבד מול השוער ובכר, אבו עלי של נצרת, בקור רוח ובלי להסס שם את זה ברשת.

לנצרת היה מזל בדקות האחרונות אחרי כיבוש שער היתרון שרק חוסר ריכוז של התקפת נתניה ומשחק גדול של גד עמוס חתמו סופית את הניצחון שלה במשחק הזה.

עלאא בכר, כובש שער הניצחון, אמר בסיום המשחק ליאללה,ספורט!: "שמחה גדולה אבל לא עשינו כלום עדיין, צריכים לנצח גם שבוע הבא כדי להישאר בפלייאוף העליון, נכון שאנחנו הקבוצה הראשונה שניצחה את מכבי נתניה אבל לא חושבים על זה, חושבים על שלוש הנקודות שחסרות לנו כדי לא לרדת לפלייאוף התחתון".

עלאא בכר ושחקני מכבי נתניה

מנגד, בצד המפסיד יצאו מאוד מאוכזבים ולא רק מהעובדה שרשמו הפסד ראשון העונה אלא גם מכך שהמקום הראשון שהיה מובטח להם בפער מהקבוצות האחרות בליגה כבר לא שלהם בבלעדיות ומי שתפסה אותו נכון לעכשיו היא הפועל עכו. מעבר לכך, הפער בין נתניה לבין הקבוצה במקום השלישי עומד על 4 נקודות בלבד כך שנתניה אולי תתחיל להסתכל על היריבות שלה מאוד מקרוב ואם הפער מהן יישאר כך או יגדל היא עלולה אפילו להיכנס ללחץ, מה שלא הרגישה הרבה זמן העונה.

דיאא סבע, מי שרשם עד כה עונה מצוינת והפך לאחד השחקנים הדומיננטיים והחשובים של מכבי נתניה, אמר ליאללה,ספורט! בסיום המשחק: "ידענו שמחכה לנו משחק קשה וכולם רוצים לנצח אותנו אך לצערי לא שיחקנו טוב. אין לנו מה להיכנס ללחץ מזה שעכו עברה אותנו בטבלה יש עוד ליגה ארוכה ונתקן את זה ביום שישי הקרוב".

ובאופן אישי התייחס סבע למשחק שלו ואמר: "הייתי במשחק פחות טוב, יש גם משחקים כאלה. לקראת סוף המשחק גם נפגעתי בקרסול וזה הקשה עליי, כרגע למזלי זה לא נראה פגיעה חמורה".

יש ימים כאלה, יצטרך לחזור לעצמו במשחק הבא

צילום: waseem mwasi

#דיאסבע #עלאאבכר #אחינצרת #מכבינתניה

כתבות נוספות