עלאא והצליח: תכירו את ה"אבו עלי" של נצרת שהולך לעשות חיים קשים לנתניה הערב

במשך שלוש שנים הנער המוכשר עלאא בכר ניסה לחזור מפציעתו הקשה אך ללא ההצלחה. הרופאים כבר בישרו לו את הבשורה הרעה ביותר ששחקן כדורגל יכול לקבל והיא שהוא לא יחזור למגרשים לעולם, אבל האהבה לכדורגל ניצחה ולבסוף לפני שלוש עונות בזכות אמונה ועבודה קשה חזר בכר להתאמן באחי נצרת.

"תודה לאל שלא ויתרתי, הקפדתי על אימונים אישיים ושמרתי על תזונה בריאה. זה ישמע מצחיק אבל ראיתי הרבה סרטונים ביוטיוב כדי לשמור לי על השראות בראש, לא רציתי להתנתק מכדורגל בשום אופן." סיפר עלאא.

לאחר שחזר מאותה פציעה קשה עבר בכר דרך לא פשוטה: הושאל להפועל כפר כנא, משם עבר לשחק בקבוצת "אל נהדה" נצרת ולרוע מזלו שם הוא שוב נפצע ומצא את עצמו מחוץ למגרשים לתקופה ארוכה.

בעונה שעברה השתקם עלאא בכר וחזר לאחי נצרת. בחצי הראשון של העונה הוא מיעט לקבל דקות משחק אצל המאמן ניסן יחזקאל והשתלב רק כשחקן מחליף, זה הוביל לכך שבחצי השני של העונה הוא חזר שוב לליגה ב' לקבוצת "אל נהדה" נצרת ושם דווקא כן רשם תקופה מוצלחת בה כבש 17 גולים בשלושה חודשים. התוצאות לאור הנתונים המרהיבים של שחקן ליגה ב' באותה תקופה לא איחרו להגיע ועלאא קיבל את הצלצול המיוחל מאחי נצרת שקרא לו לחזור. כך לאט לאט השתלב לו בהרכב של אדהם הדיה לעונה הנוכחית מי שמכונה היום "אבו עלי".

חזר ללבוש את חולצת אחי נצרת ועד כה רושם עונה נפלאה. עלאא בכר

תמונה מתוך: פייסבוק

העונה אחי נצרת לא איכזבה את עלאא. נכון שתחילה השחקן שותף בשבעה משחקים כמחליף אך השילוב של המאמן אדהם האדיה, גל הפציעות שספגה אחי נצרת ועזיבתו של אנס דבור ללוד הביא לכך שעלאא התחיל לראות דשא לא רק כמחליף אלא גם כשחקן הרכב פותח. מאותו הרגע לא רק נצרת לא אכזבה את עלאא, אלא גם עלאא לא אכזב את נצרת.

הופעתו הראשונה של אבו עלי בהרכב הפותח של נצרת הייתה במחזור ה-23 במשחק מול עירוני נשר ושם הוא היה אחד השחקנים הבולטים על המגרש. לאחר מכן הספיק בכר לרשום הופעה נוספת ומכובדת בהפסד הביתי למכבי הרצליה והופעה טובה מאוד במשחק החוץ נגד בני לוד, שם אפשר להגיד שאפילו היה כוכב המשחק עם צמד שערים ובישול.

וזה לא נגמר כאן, הדרייב האדיר של הקשר המוכשר המשיך כשהוא רשם הופעה נוספת ומוצלחת מאוד מול בית"ר ת"א/רמלה בה יצא למבצע אישי מרהיב בו חלף על פני שלושה שחקנים באגף ובישל את שער השוויון החשוב של אחי נצרת, המבצע הזה עוד זכור היטב לכולנו. המשחק הרביעי ברציפות של אבו עלי בהרכב הפותח היה מול רמת השרון וגם שם כבש שער, הפעם היה זה שער יתרון שלמרבה הצער לא עזר לקבוצה לנצח את המשחק.

עלאא בכר אמר ליאלה,ספורט! בתום המשחק האחרון נגד רמת השרון ולקראת המשחק מול מכבי נתניה: "את האמת שאני מרגיש שהגול שכבשתי חסר טעם, לא הצלחנו לנצח שוב וזה מתחיל להיות יותר קשה והלחץ גובר יותר. חבל לי כי היינו יכולים להתברג בפלייאוף העליון וכשלנו, עכשיו אנחנו חייבים לאסוף נקודות במשחקים יותר קשים. היום נארח את מכבי נתניה וניתן מעצמנו את הכל. יש לי הרגשה טובה על המשחק הזה" עוד הוסיף בכר: "אני והחברים שלי מסתכלים קדימה, יש לנו התמודדות קשה מול מכבי נתניה, רואים שההתקפה שלהם חדירה והם סופגים הרבה שערים מקבוצות שאחי נצרת לא נופלת מהם. הלוואי שננחיל לנתניה הפסד ראשון העונה."

התקופה הקשה מאחוריו. עלאא בכר בזמן הפציעה

תמונה מתוך: פייסבוק

לא כל יום שומעים סיפור על שחקן בן 26 שבגיל כזה נמצא לפני פריצה מחודשת בקריירה שלו, במיוחד שהקהל כבר מאוהב. "אבו עלי"(המשמעות בעברית גבר גבר) הוא השם שנשמע הכי הרבה ביציעים של נצרת וכעת עלאא בכר חייב להצדיק את הכינוי ולעזור לקבוצתו עד תום העונה. אם ימשיך ביכולתו הנוכחית העתיד נראה ורוד, ואגב, ההצעות כבר החלו להגיע, לפחות מצידו של סלימאן אזברגה ובני לוד שכבר מגששים אצל השחקן.

בכר גם התייחס לעתידו כשאמר: "אחי נצרת זה הבית שלי, אני מקושר מאוד לקבוצה ולגבי העתיד אני מאוד רוצה להיות שחקן לגיטימי בהרכבה של אחי. אני קצת מודאג מעניין חילוף המאמנים, אדהם האדיה נותן לי את כל הקרדיט ומאמין בי אך אני חושש שעם הזמן יגיע מאמן אחר ואני אמצא את עצמי שוב בלי דקות משחק, כל זה לא יגזל ממני לתת את כל כולי על המגרש במשחקים הקריטיים הבאים". בין אם ישאר ובין אם לא כיוון שיקבל הצעות מפתות אחרות, עלאא בכר חייב להמשיך ולהרשים על כר הדשא ולהוכיח לכולם שיש לאחי נצרת "אבו עלי" על המגרש!

קצת לפני שיתחילו משחקי הפלייאוף בליגה הלאומית, אחי נצרת יכולה להביט אחורה ולשמוח על הרבה תוצאות כמו גם להיות מאוכזבת מכמה משחקים. בימים אלו הקבוצה מריצה שלד של שחקנים מקומיים וצעירים תוצרת מחלקת הנוער של המועדון בתקווה למצוא עוד דאבור או עאבד אחד. לאחד מהפרוספקטים החמים בנצרת קוראים עלאא בכר והוא כבר בן 26 . לבטח כולם תוהים לעצמם ושואלים למה עד עכשיו או רק עכשיו ואיך שחקן בגילו עדיין נחשב בגדר פרוספקט חם. סיפורו של בכר מרגש מאוד כי הוא "לייט בלומר" שלא כרצונו. השחקן כבר סומן כהבטחה גדולה בדורו כשהיה במחלקת הנוער של אחי נצרת. אך הסבל מפציעה שהרחיקה אותו מהמגרשים לתקופה של 3 שנים פגע בו, עכשיו הגיע הזמן לעשות את הפריצה המחודשת לה חיכו השחקן והקהל שכל כך מאמין בו.

#עלאאבכר #אחינצרת

כתבות נוספות