תיקו שכולו ניצחון. בני סכנין בפלייאוף העליון: "תיקו זו תוצאה מצוינת, האמנו בעצמנו והשגנו את המט

בני סכנין, הקבוצה הבכירה של המגזר הערבי, עמדה הערב צעד לפני עלייה לפלייאוף העליון של ליגת העל. הקבוצה של יוסי אבוקסיס ידעה שתיקו ביתי נגד הפועל תל אביב, הלא יציבה בלשון המעטה, יספיק לה בכדי להשיג את המטרה שהייתה נראית חלומית על הפרק בתחילת העונה.

לפני המשחק דיברו בסכנין על הרצון לנצח ולא לסמוך על קבוצות אחרות שיעשו למענם את העבודה, אך המשחק נפתח דווקא בשליטת האורחים כשמחמוד קנדיל, המוזמן הטרי לנבחרת ישראל, פשוט תסכל את התקפת האדומים פעם אחר פעם ברבע שעה הראשונה. עוד במהלך המחצית הראשונה סכנין כבר נכנסה לעניינים לעיני הקהל הביתי התומך והחלה ללחוץ, כשרמזי ספורי מקרוב כמעט עשה זאת, יובל אבידור פספס גם הוא הזדמנות עם בעיטה מהאוויר וירדו להפסקה בתוצאה מאופסת.

כשקריית שמונה ומכבי חיפה משחקות מנגד בקרב המשולש על העלייה לפלייאוף העליון, היה נדמה שסכנין מבינה שהיא תצטרך להיות טובה יותר כדי לא לספוג שער שיכול היה להפוך את העונה שלהם מהצלחה כבירה לאכזבה ענקית.

עם פתיחת המחצית השנייה חשבנו שנראה סכנין שונה, חזקה הגנתית ומבחינת התקפה חדה יותר, אך התסריט של המחצית הראשונה חזר על עצמו כשקורצקי וחניכיו היו קרובים מאוד לכיבוש והחלו תחושת לחץ בסכנין.

נכנסו ללחץ תוך כדי משחק. הקהל של בני סכנין

תמונה: מערכת יאללה ספורט

בסופו של דבר עד הדקה ה-90' ותוך כדי בדיקות חוזרות ונשנות של הקהל והצוות המקצועי לגבי שאר תוצאות המשחקים, נשמרה התוצאה המאופסת והחגיגות על הספסל של סכנין לא איחרו להגיע.

יוסי אבוקסיס "סימן וי" על עוד הצלחה כשסיים את העונה הסדירה במקום החמישי, עם קבוצה שאולי גם היא בעצמה לא האמינה שתגיע להישג החשוב והמכובד.

בלם בני סכנין, סארי פלאח אמר ליאללה ספורט! בסיום המשחק:"אנחנו חוגגים את העליה לפלייאוף העליון, אני מאושר מאוד. תיקו זו תוצאה מצוינת ובטח משמחת אותנו, אבל גם מאוד רצינו לנצח. דרך אמונה בעצמנו והרבה עבודה של כל השחקנים השגנו את המטרה, אין מאושר ממני".

חגיגות בסכנין לאחר ההעפלה לפלייאוף העליון

צילום: העמוד הרשמי בני סכנין

ומעבר לתחושות האושר, היה במשחק הזה הרבה רגש כשגם המאמן וגם אחד השחקנים המשמעותיים ביותר של סכנין הם חלק בלתי נפרד מהפועל תל אביב. שוחחנו ביאללה,ספורט! עם רמזי ספורי שעבורו המשחק היה הרבה יותר מקרה על מקום בפלייאוף העליון. עבור ספורי מדובר בקרב עם קבוצת האם שלו כשהוא ידע עוד לפני המשחק שמעבר לעובדה המשמחת שניצחון עלייה יבטיח לו הישג מרשים עם סכנין, הוא עלול לסבך אותה עוד יותר ממה שהיא מסובכת בתחתית.

ספורי התייחס לנושא ואמר: "רגשות מעורבים, אני מצד אחד שמח שמציג יכולת טובה עם הקבוצה שלי והשגנו את המטרה שלנו ומצד שני גדלתי בקבוצה שנאבקת במאבקי תחתית וזה לא נעים. מאחל להם הצלחה בפלייאוף ואני מאמין שיעשו את זה נחזיק להם אצבעות".

הפועל תל אביב גרמה לרגשות מעורבים. ספורי

תמונה מתוך: פייסבוק

נישאר בצפון ובקרב הענק על הפלייאוף. מכבי חיפה אירחה את הפועל רעננה כשאיסמעיל ריאן שחזר רק לאחרונה לסגל פתח על הספסל. מחצית ראשונה יעילה מאוד של הירוקים מסתיימת בתוצאה 2:0 ושאגות שמחה של הקהל.

בדקה ה-68' חילוף במכבי חיפה כשאיסמעיל ריאן עלה לשחק ולקראת הסיום אף הגיע למצב הבקעה וכמעט כבש את השלישי לזכות הירוקים. אבל רק כמעט, עד לסיום נשמרה התוצאה וגיא לוזון שעד לפני שבוע היה רגל וחצי בפלייאוף התחתון חגג עלייה לפלייאוף העליון. מנגד ברעננה המאוכזבת, שותפו מוחמד כליבאת ומוחמד שכר. שכר נפצע בראשו במחצית השנייה ושיחק כשהוא חבוש וכליבאת היה דומיננטי מאוד לאורך כל המשחק.

קריית שמונה, הצלע השלישית במאבק על הפלייאוף העליון אירחה בביתה את הפועל כפ"ס החלשה. אחמד עאבד הקפטן, פתח באחד עשר של קשטן ואילו אמיר נסאר הצעיר נשאר על הספסל.

מחצית ראשונה הסתיימה בתיקו מאופס, מה שאומר שהקרייה מחוץ לפלייאוף בזמן זה. במחצית השנייה ראינו שינוי והוא הגיע בדמות שער יתרון. ק"ש הרגישה שהיא יכולה לעשות זאת כששער אחד מנע ממנה להוריד את מכבי חיפה ולעלות במקומה. אך תכניות לחוד ומציאות לחוד, הפועל כפ"ס השוותה ל1-1 והחלום של קריית שמונה הלך ונעלם לו עד שבדקה ה-88' הגיע מהפך, כפ"ס עלתה ל 2-1 מפתיע והחלום נגנז סופית. סיום משחק מאכזב מאוד לתומר קשטן ושחקניו כשברגע האחרון הם נותרו מחוץ לפלייאוף העליון.

#יוסיאבוקסיס #סאריפלאח #רמזיספורי #בניסכנין #קרייתשמונה #מכביחיפה #איסמעילריאן #ראשי

כתבות נוספות