האיחוד עם הפועל ת"א קרוב? סלים טועמה:"יש שחקנים מוכשרים במגזר שאף אחד לא בא לטפח אותם. הפו

סלים טועמה הוא אחד הסמלים הגדולים של הפועל תל אביב ואחד הסמלים הגדולים של המגזר הערבי בכדורגל הישראלי. לאחר שקטף תארים יחד עם קבוצותיו בליגת העל ובחו"ל ורשם הופעות היסטוריות שזכורות לכולנו עד היום, עבר טועמה לשחק בליגה הלאומית ולאחר כמעט שלוש שנים ששיחק בה בשתי קבוצות שונות, עקב פציעה הוא פרש ממשחק פעיל אך נשאר בליגה הלאומית בתפקיד עוזר המאמן של מכבי שעריים הממוקמת במקום ה-14 ובהפרש נקודה אחת בלבד מהמקום האחרון בליגה.

נפגשנו ביאללה,ספורט! עם טועמה לאחר המשחק האחרון בו ניצחה קבוצתו את עירוני נשר במסגרת המחזור האחרון בליגה הלאומית ושוחחנו איתו לא רק על דברים המקצועיים אלא גם על דברים אישיים:

השגתם ניצחון חשוב שהקפיץ אתכם בשני מקומות ובאופן כללי שעריים נראית יותר טוב לאחרונה

אנחנו כבר בחודש האחרון משחקים מצוין ומתחילים לראות את זה גם בתוצאות, צוברים נקודות וזה חשוב מאוד. עשינו ניצחון גדול להמשך הדרך ולמאבקים בפלייאוף התחתון. אני מקווה שעכשיו שחקנים יתנו עוד יותר מעצמם ואם הם ימשיכו לשחק כפי שהם משחקים אנחנו בדרך הנכונה.

תספר קצת על התקופה בליגה הלאומית והמעבר משחקן בליגה הזו לעוזר מאמן

נפצעתי לפני ארבעה חודשים והחלטתי לעבור לצד המאמנים. אני לאט לאט לומד את זה, לומד את זה מניר קלינגר שהיה איתנו בתקופה הזאת ועכשיו עם אופיר שאני עוזר לו ויש לנו שיתוף פעולה מצוין. לא קל לעבור לצד השני , הדברים שאתה רואה מכיוון המאמן שונים מאוד ממה שאתה רואה בכיוון של שחקן.

רואה את הדברים אחרת עכשיו. טועמה

תמונה מתוך: הדף הרשמי מכבי שעריים

חשבת על זה במהלך הקריירה כשחקן שתפתח קריירת אימון?

אני עדיין לא יודע אם אני רוצה לפתוח בקריירת אימון, לא יודע אם אני רוצה להיות מאמן, יש לי מטרה אחרת כרגע הכיוון שלי הוא להיות סקאוט ולייצג שחקנים מהמגזר הערבי דווקא. למצוא את השחקנים מהמגזר שהם טובים, מוכשרים ואפשר לטפח אותם ולעזור להם. זה יקרה יחד עם עורך דין שיעסוק בחלק המשפטי, אני אהיה הדמות המקצועית.

לדעתך שחקני המגזר לא מקבלים מספיק במה?

לא שהם לא מקבלים מספיק במה, יש שחקנים שפשוט לא מכירים אותם. יש הרבה שחקנים מוכשרים במגזר שאף אחד לא בא לטפח אותם, לעזור להם ולדאוג להם לפתח את הכישורים שלהם ואני יחד עם הידע שלי בכדורגל וכל מה שעברתי בכדורגל יכול לגלות את השחקנים האלה ולעזור להם לפתח אותם ולמצוא להם קבוצות טובות שהם יכולים להצליח בהם. אני מקווה שהפרוייקט הזה שאני מתכנן אכן ייצא לפועל.

הראשונה שהתעניינה בפרוייקט זו הפועל תל אביב שהציעה לך להגיע אליהם בתור סקאוט נוער?

שלחו לי כל מיני "רמזים" , דיברו איתי ביום שעשו לי את טקס הפרידה במשחק ואמרו לי שנדבר על זה בסוף השנה, נראה לאיזה תפקיד בדיוק . כרגע הם מתרכזים בעניינים שלהם להישאר בליגה זה הכי חשוב להפועל תל אביב ואותו דבר גם אצלנו זה להתרכז בלהישאר בליגה ובסוף שנה אלוהים גדול, נראה מה יהיה.

אז עד סוף העונה סלים טועמה נשאר בשעריים.

כן, נשאר במאבקי ההישארות בליגה.

בתור שחקן שכל כך מזוהה עם הפועל תל אביב, מה אתה חושב על מה שקורה להם בליגת העל?

אני חושב שהמהלך שקורה היום בהפועל תל אביב זה המהלך הכי טוב שיכול היה לקרות למועדון, אם זה מבחינת זה שהגיעו בעלים שהם בעלים שפויים שיודעים לנהל כמו שצריך כי זה מה שהיה חסר להפועל תל אביב: ניהול כמו שצריך וניהול שפוי. אני חושב שהיום הפועל תל אביב יוצאת לדרך חדשה שאני מאוד מקווה שבעוד כמה שנים הפועל תל אביב תחזור לימים הגדולים שלה, תהיה קבוצת צמרת עם הרבה הישגים. אני חושב שזה הדבר הכי טוב שקרה להפועל תל אביב המהלך הזה של הפחתת 9 הנקודות ושינויי הבעלים ועוד בעלי תפקידים במועדון.

הצליח בדרך שלו, עכשיו רוצה לעזור לאחרים

תמונה מתוך: פייסבוק

הפועל תל אביב תצליח להישאר בליגת העל לדעתך?

מאמין שהיא תישאר בליגה, אני חושב שהחוזק הכי גדול היום של הפועל תל אביב זה הקהל שלה. נכון שהם במצב לא טוב בפלייאוף התחתון אבל עדיין הפועל תל אביב יחד עם השחקן ה-12 שלה שהוא הקהל לדעתי יישארו בליגה ויתחילו לבנות כמו שצריך את הקבוצה לעונה הבאה.

בתור שחקן מהמגזר הערבי שרשם לא מעט הופעות בנבחרת ישראל, השבוע לראשונה קיבל שוער מהמגזר הערבי(מחמוד קנדיל) זימון לנבחרת. מה דעתך על זה?

מגיע לו, הוא שוער מצוין ובשנים האחרונות עשה קפיצה ענקית בתור שוער והוא לא פחות מאף שוער שנמצא היום בליגת העל. אני מאחל לו עוד הרבה זימונים ושימשיך להצליח זה הכי חשוב.

#סליםטועמה #הפועלתלאביב #מכבישעריים #ראשי

כתבות נוספות