דריכות עילאית בסכנין: ספורי פוגש את קבוצת האם, אבוקסיס מול הפועל והוא לא יסתפק בתיקו

סכנין יוצאת הערב למשחק על כל הקופה בו תוכל לשריין לעצמה מקום בפלייאוף העליון. הקבוצה מהמגזר תצטרך להוציא מהמשחק הזה תוצאת תיקו או ניצחון כדי להשלים את המשימה ולחגוג הישג גדול הערב. אצטדיון דוחא צפוי להיות מלא עד אפס מקום בקהל שיגיע לעודד בטירוף את קבוצתו במטרה לראות אותה עוברת את משוכת הפועל תל אביב, הקבוצה ששמה נקשר לא רק עם מאבקי ירידה אלא גם עם מאמנה יוסי אבוקסיס ואחד השחקנים החשובים שלה רמזי ספורי כשהאחרון עוד שייך אליה ומושאל לסכנין.

פלייאוף עליון זו המילה השכיחה ביותר בשיחות אנשי ואוהדי הכדורגל בשלב הזה של העונה. במשחקי הפלייאוף משתתפות מצד אחד קבוצות אשר רוצות לזכות באליפות או להגיע לאירופה, מהצד השני קבוצות שנמצאות בסכנת ירידה לליגה הלאומית וביניהן אותן קבוצות שהן "לא פה ולא שם" ופשוט רוצות את המקום שירחיק אותן מהתמודדויות עם קבוצות התחתית וירשום לזכותה הישג מרשים שהעונה הזו הן מדורגות בין שישיית הבכירות של הליגה.

לסכנין מצפה הערב מפגש כפול, האחד על כר הדשא של דוחא נגד הפועל ת"א והשני מחוץ לתחומי מבצרה של סכנין אי שם באצטדיון סמי עופר ובאצטדיון ק"ש שהתוצאה בכל אחד מהם יכולה להשפיע על גורלה.

בין שלושת הקבוצות במקומות 5-7 בטבלה נכון לעכשיו מתנהל מאבק תקשורתי ולוחמה פסיכולוגית. ניתן לראות שאנשי סכנין לא מתעלמים ממה שקורה אצל הקבוצות שמתחרות איתה ולהפך, גם בקבוצות האחרות לא מתעלמים ממה שקורה בסכנין שקיבלה גם מסר מאחת מהן כאשר מאמן החיפאים גיא לוזון אמר:"אם נבקיע גול ברעננה, קרית שמונה וסכנין ייכנסו ללחץ".

בסכנין לא נראים מתרגשים מדי מהמסרים בתקשורת וכמו הקבוצות האחרות גם הם הוציאו את התייחסותם. יוסי אבוקסיס, שנמצא מרחק נגיעה מסיום עונה סדירה שתוכתר כחגיגית ומוצלחת, נשמע נחוש כשאמר:" אנחנו חזק בתמונת הפלייאוף העליון ובשלב כזה של העונה, אני מאמין שאף אחד לא ניבא לנו את זה בתחילת העונה, אנחנו תלויים רק בעצמנו, אם נביא תוצאה טובה אנחנו בתוך הפלייאוף".

אם כך, הדאגה של סכנין היא לא מאחרים, אלא מעצמה בלבד. שאננות יתר והסתפקות בתוצאת תיקו עלולות לסכן אותה הערב.

האצטדיון יהיה מלא גם הערב

צילום: מערכת יאללה ספורט

אבוקסיס ייאלץ להסתדר ללא שניים מהחלוצים שלו, עידן שמש ולאסינה דאו הפצועים. החלק ההתקפי של המאמן גם ככה היה נקודת התורפה שלו לאחרונה כשחוץ מעידן שמש אף שחקן לא הבקיע שערים עד למשחק האחרון בו ניצחה סכנין את רעננה בו סוף כל סוף בקבוצה הצליחו להתגבר על משבר כיבוש השערים באמצעות שער שנכבש לא מרגליו של שמש אלא על ידי פיראס מוגרבי, שהערב יחד יובל אבידור וז'אורז'יניו יצטרכו להוכיח שהחלק ההתקפי של סכנין יודע לאיים וגם לממש את האיומים שלו.

החלק ההגנתי לעומתו של ההתקפי פחות מטריד, אברהם פאס וסארי פלאח יחזיקו את ההגנה ודווקא שם החשש פחות גדול. בסכנין אמרו לא פעם שאופי המשחק שלהם הוא הגנתי מאוד ו"קודם כל חושבים איך לשמור על שער ריק", אז הפעם יצטרכו לדאוג ששער ריק יישאר רק בצד שלהם ולא בצד היריבה.

המאצ' אפ האישי : ספורי נגד קבוצת הנעורים

השחקן בן ה-22 של סכנין הוא ללא ספק הוא אחד השחקנים הכי חשובים במערך של יוסי אבוקסיס. השניים כבר נפגשו בעברם כשאבוקסיס, שלזכותו רשומות שנים יפות ביותר במועדון התל אביבי גם כשחקן וגם כעוזר מאמן, היה הראשון לתת לשחקן הצעיר והמוכשר את הקרדיט ב"מגרש של הגדולים" מול מכבי נתניה אי שם בעונת 2012/2013 כששניהם לבשו את מדי האקסית המיתולוגית, זו שהערב יכולה להיות זו שתגנוז להם את חלום הפלייאוף העליון.

ספורי, שהושאל לסכנין מהפועל ת"א בתחילת העונה הוא אדום מבטן ומלידה. לא מדובר בעוד שחקן של הפועל ת"א אלא באוהד גדול שמחובר לקבוצה מגיל קטן עוד לפני קריירת המשחק שלו. השחקן כבר שותף במשחק אחד נגד הפועל תל אביב כשהוא במדי בני סכנין אך מעולם לא כבש נגדה אז לבטח הערב יותר מתמיד לספורי תהיה מוטיבציה לשבור את בצורת כיבוש השערים מהמחזור ה-15 ולכבוש את שערו הרביעי במסגרת הליגה. האם ספורי יבקיע הערב שער שיעזור לקבוצתו להתברג בפלייאוף העליון ויסבך את קבוצת האם שלו במאבקי הירידה?

יסבך את קבוצת האם? ספורי

תמונה מתוך: פייסבוק

#יוסיאבוקסיס #רמזיספורי #בניסכנין

כתבות נוספות