הנבחרים : שכר, נסאר וקנדיל הם נציגי המגזר בנבחרות

נבחרת ישראל הבוגרת בכדורגל מקיימת בימים אלו מספר ימי הכנה כשהערב תערוך באצטדיון נשר את משחק האימון נגד הנבחרת הצעירה לקראת המשחק נגד ספרד שייערך בסוף החודש.

מתוך כל זימוני השחקנים לסגל הנבחרות, זומנו נציגי המגזר הערבי הבאים: מחמוד קנדיל(בני סכנין, זימון בכורה) מוחמד שכר(הפועל רעננה) ואמיר נסאר(קריית שמונה) המוכשרים.

הנציג היחידי בסגל הבוגרת הוא מחמוד קנדיל שביחד עם בני סכנין חווה עונה מצויינת שהחלה ללא ציפיות אך בזכות יכולתו של העומד בשער העונה הזאת נראית מעבר למצופה. שלושים ואחת הופעות ותצוגות יוצאות מן הכלל בעיקר בחודש האחרון שגרמו למאמן הלאומי לשקול אפשרות שהשוער מהמגזר יהיה זה שיוביל את הנבחרת בשער. אגב לגבי יחסיהם של המאמן אלישע לוי עם השוער מחמוד קנדיל, השניים נפגשו כבר בעבר במדי בני סכנין כאשר קנדיל היה שחקן נוער במועדון ואלישע מאמן קבוצת הבוגרים. אז לאחר שעברו כמעט 9 שנים, קנדיל זכה לזימון בכורה והשניים ייפגשו במדי הנבחרת.

בדרך להופעה היסטורית? קנדיל

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

מעבר לכך שמדובר בזימון בכורה לקנדיל, מדובר בזימון לשוער מהמגזר הערבי. שחקנים מהמגזר הערבי ישנם, שמות שחקני עבר גדולים מהמגזר ששיחקו בנבחרת ישראל הבוגרת לא חסרים לנו לאורך השנים ועד היום: זאהי ארמלי, עבאס סואן, סלים טועמה ועוד רבים עד לסגל הנבחרת האחרון בו היו פיראס מוגרבי וביברס נאתכו. מאמן מהמגזר הערבי גם ישנו והוא סלאח חסארמה שנבחר לאמן את נבחרת נערים ב׳ ביולי האחרון ועשה עוד היסטוריה כמאמן הראשון מהמגזר בנבחרת, אך שוער מהמגזר הערבי לפחות בסגל הנבחרת הבוגרת לא זכור עד היום.

שוחחנו ביאללה,ספורט! עם קנדיל לאחר קבלת הזימון המרגש: "הזימון עושה לי רק טוב ואני רוצה להוכיח שמקומי רק שם".

שכנתה של סכנין מצפון הלוא היא קריית שמונה מחזיקה בשורותיה מגן מוכשר העונה לשם אמיר נסאר.

נסאר רשם העונה עשרים ושלוש הופעות במדי הקבוצה הצפונית והציג יכולת לא רעה בכלל שקירבה את הקבוצה למצב בו היא נמצאת היום כשהיא מרחק נגיעה מהפלייאוף העליון בו הייתה בפעם האחרונה לפני שנתיים. נסאר קיבל את הקרדיט ממרקו בלבול וזו הפעם הרביעית שהוא מקבל את הזימון. ניכר עליו כמה הוא שמח מכך והוא ייקח את ההזדמנות שקיבל מבלבול בשתי ידיים במטרה להוכיח שמקומו בסגל שישחק במשחק מול קפריסין בסוף החודש.

יוכיח שצריך לשחק מול קפריסין. נסאר

תמונה מתוך: פייסבוק

הפועל רעננה היא הקבוצה השלישית ששלחה נציג מהמגזר הערבי לנבחרת. רעננה הרגילה אותנו בשנים האחרונות להיותה קבוצה לוחמת, כזאת שדם הקבוצות הגדולות לא הצליחו לנצח בקלות כשבחוד ההתקפה שלה עומד חלוץ שעוד ידובר עליו רבות ושמו מוחמד שכר.

שכר, רק בן 21 רשם העונה עשרים ושבע הופעות במדי רעננה ובהן רשם לזכותו בשבעה שערים בכל המסגרות. מהירות וטכניקה הן חלק ממה שמאפיין את החלוץ שינסה להתבלט מול עיניו של המאמן הלאומי. אגב, מלבד העובדה שהקבוצות הגדולות התקשו מול רעננה, הן גם שמו עין על החלוץ שלה. שכר זכה לאחרונה למעקב ממכבי תל אביב ולבטח עד סוף העונה יעקבו אחריו עוד כמה קבוצות.

שלושת נציגי המגזר הערבי שנבחרו להיות בסגל הנבחרת הצעירה והבוגרת נחושים לקחת את ההזדמנות שניתנה להם ולהוכיח שמקומת בהרכב שישחק בסוף החודש. בינתיים, ישחקו אחד מול השני במשחק האימון הערב באצטדיון נשר. המשימה הראשונה במדים הלאומיים יוצאת לבדרך, בהצלחה!

#אמירנסאר #מוחמדשכר #מחמודקנדיל

כתבות נוספות