התחזית לסופ"ש הקרוב בצפון הארץ: חם ולוהט!

משלוש תצא אחת. המחזור האחרון יכריע איזו קבוצה תתפוס מקום בפלייאוף העליון ומי תסתפק העונה בפלייאוף התחתון.

אתמול נעלה מכבי חיפה את המחזור ה-25 בליגת העל כאשר ניצחה את בית״ר ירושלים באצטדיון טדי. כמובן שהניצחון הזה, לפחות לראייתי, הוא אינו קנה מידה שיעיד על הישגיה של מכבי חיפה מתחילת העונה .

מכבי חיפה של העונה היא קבוצה מאד חלשה שחווה את אחת העונות הגרועות בתולדות המועדון. אחרי עוד הפסד ביתי שנחלה בשבוע שעבר, עלתה הקבוצה לירושלים למשחק נגד בית״ר שנמצאת במומנטום חיובי ומפגינה יכולת נהדרת. המשחק אמנם הסתיים בניצחון חיפאי אך המשחק הזה הוא אינו קנה מידה לשפוט את היכולת האמיתית של מכבי חיפה .

המאבק על המקום בפליאוף העליון נשאר פתוח וההכרעה הסופית תהיה רק ביום שבת. זה התענוג בכדורגל , כשזה לא נגמר עד שזה נגמר. שלוש קבוצות: מכבי חיפה, קריית שמונה ובני סכנין נאבקות על שני כרטיסי הכניסה שנותרו כך שאחת מהן תיאלץ להסתפק בפלייאוף התחתון. במחזור האחרון בו שיחקו אותן שלוש קבוצות ​מנהלת הליגות לכדורגל עשתה טעות כאשר שלושתן לא שיחקו באותו היום ובאותה השעה ובכך המשחקים איבדו מעט מהערך הספורטיבי הרב שיש בתחרות המדוברת על הכניסה לפלייאוף, אך נראה שהפעם למדו מטעויות ושלושת הקרבות המותחים יהיו באותו היום ובאותה השעה.

באם נשפוט את היכולת של הקבוצות לאורך כל העונה, מכבי חיפה היא זו שצריכה להישאר בפלייאוף התחתון. קבוצה עם חומר שחקנים מעולה, תקציב של 100 מיליון ש"ח ואצטדיון מפואר שמאכזבת ובגדול. על כך היא צריכה "להיענש" ולחוש פעם אחת את מאבקי ההישרדות עם קבוצות קטנות יותר כמו כפר סבא , אשקלון ושאר קבוצות התחתית. דרך אגב, מול אותן קבוצות קטנות מכבי חיפה התקשתה העונה ולכן כשתפגוש בשבת הקרובה את הפועל רעננה , יריבה טקטית וקשה, למכבי חיפה מחכה משחק מאד קשה. מה שבטוח הוא שהיא הקבוצה שמקבלת את תמיכת הקהל הרבה ביותר וגם למשחק הזה יגיעו לא פחות מ-30 אלף ירוקים .

המאבק שלה הוא הקשה ביותר. מכבי חיפה

צילום: אורטל דהן זיו

אחת הקבוצות המפתיעות העונה היא בני סכנין. קבוצה שאיבדה בתחילת העונה כמה שחקני מפתח שלה ובמקומם צירפה שחקנים חדשים בתקווה להמשיך את העונה הפנטסטית אשתקד. במהלך העונה הנוכחית בני סכנין עברה תקופה פחות טובה בה היא כמעט הגדירה עצמה כקבוצת תחתית, אך לקבוצה הזאת יש מאמן שהוא דמות מאוד משמעותית במועדון ושמו יוסי אבוקסיס. יוסי הצליח להתגבר על כל הבעיות והסגל הדל שעמד לרשותו ובכל זאת להביא תוצאות שהביאו את הקבוצה למצב בו היא נמצאת כיום ונאבקת במשחקי הפלייאוף העליון .

כעת סכנין נמצאת באחת התקופות היפות והמרשימות שלה והיא יכולה לנצח כל קבוצה בלי פחד. אם הקבוצה אכן תצליח להוציא תיקו או ניצחון במשחק הביתי מול הפועל תל אביב משמעו שהיא תבטיח את מקומה בפלייאוף העליון וזאת תהיה תעודת כבוד עבור קבוצת המגזר שמוכיחה משנה לשנה שהיא קבוצת צמרת המהווה פקטור חשוב במאבקי הליגה.

הקהל המקומי יגיע לתמוך גם הפעם

תמונה מתוך: העמוד הרשמי בני סכנין

אחד משחקני המפתח של סכנין העונה הוא השוער מחמוד קנדיל שבזכות היכולת האישית שלו והצלות מרשימות במשחקים קשים עזרו לקבוצה לא לאבד נקודות. היכולת הטובה שהפגין קנדיל לא נעלמה מעיניו של מאמן הנבחרת אלישע לוי התוצאות לא איחרו להגיע כאשר האחרון זימן אותו לסגל הנבחרת הלאומית. הזימון הזה עושה טוב גם לקנדיל וגם לבני סכנין שמבחינתה זהו כבוד שחלק משחקניה נמצאים בסגל הנבחרת ולקנדיל אכן מגיעות כל המחמאות על עונה פנטסטית ויכולת נהדרת .

אין ספק שהמשחק הקרוב של הקבוצה מגמזר נגד הקבוצה שנאבקת על חייה לא יהיה פשוט. כמו כן אצטדיון דוחא צפוי להיות מלא בקהל מקומי שיתמוך בקבוצה. אין ספק שמצפה לנו משחק מעניין ביותר.

הקבוצה השלישית במאבק, קרית שמונה, קבוצה שעברה לא מעט טלטלות ולא הפגינה יכולת טובה ברוב משחקיה האחרונים, פוגשת קבוצה מאד חלשה והיא הפועל כפר סבא שנלחמת על חייה כדי להישאר בליגת העל .

המאבק על המקום בפלייאוף העליון יהיה הפעם בצפון הארץ כשמתוך שלושת הקבוצות המאבק הצמוד ביותר הוא בין מכבי חיפה וקרית שמונה.

תתמודד מול קבוצה חלשה. עירוני קריית שמונה

תמונה מתוך: העמוד הרשמי עירוני ק"ש

אם תשאלו אותי ,התחזית שלי היא שבני סכנין תבטיח את מקומה בפלייאוף העליון ואליה תצטרף קריית שמונה. ואגב לגבי סכנין, אם היא אכן תצליח להבטיח את המקום המיוחל האם אז ההנהלה וצוות הקבוצה יפנטזו על עונה חלומית שתסתיים באירופה?

אז לכל מי שיצא לטייל באחד האצטדיונים בשבת: התחזית לסופ"ש הקרוב חם ולוהט בצפון!

#מכביחיפה #בניסכנין #קרייתשמונה #מחמודקנדיל

כתבות נוספות