בדרך להופעה היסטורית. קנדיל:"רוצה להוכיח שמקומי רק שם"

נבחרת ישראל לאורך שנים היא חלומו של כל שחקן כדורגל בארץ וכדי להגדיר את קריירת המשחק שלו כמוצלחת מקובל שהופעה בנבחרת תופיע לו ברזומה האישי. לאורך השנים זומנו לנבחרת שחקני ליגת העל הבכירים בתוספת כמה ליגיונרים כאשר מתוכם בדרך כלל מספר נציגים מתוך המגזר הערבי.

אמנם בכדורגל זה קורה כבר במשך שנים שיש ייצוג למגזר הערבי, אך בכדורסל רק בשנה שעברה זה קרה לראשונה כאשר כרם משעור שחקן בני הרצליה זומן לסגל ועשה עוד היסטוריה במגזר.

אם כך, שחקנים מהמגזר הערבי ישנם, שמות שחקני עבר גדולים מהמגזר ששיחקו בנבחרת ישראל הבוגרת לא חסרים לנו לאורך השנים ועד היום: זאהי ארמלי, עבאס סואן, סלים טועמה ועוד רבים עד לסגל הנבחרת האחרון בו היו פיראס מוגרבי וביברס נאתכו. מאמן מהמגזר הערבי גם ישנו והוא סלאח חסארמה שנבחר לאמן את נבחרת נערים ב׳ ביולי האחרון ועשה עוד היסטוריה כמאמן הראשון מהמגזר בנבחרת, אך שוער מהמגזר הערבי לפחות בסגל הנבחרת הבוגרת לא זכור.

בדרך להופעה היסטורית. קנדיל

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

אמש כאשר פרסם אלישע לוי את סגל הנבחרת הבוגרת למשחק האימון מול הצעירה הופיע שמו של מחמוד קנדיל.

שוער בני סכנין שהציג יכולת מצוינת מתחילת העונה כבר במשך תקופה שמע את הקולות סביבו בעיקר של הקהל המקומי קוראות לכך שהוא צריך לקבל את הזימון המיוחל אך הקפיד להתייחס לנושא בצנעה רבה כשהוא מדגיש שזוהי שאיפה אך הוא לא יוצא בהצהרות בנושא. אז שמונה שנים לאחר שאלישע לוי סיים לאמן את קבוצת הבוגרים של בני סכנין וקנדיל שחקן הנוער של המועדון באותה תקופה ערך את הופעת הבכורה שלו שם, השניים נפגשים בנבחרת ישראל.

קנדיל מסר ליאללה,ספורט! לאחר הזימון: "הזימון עושה לי רק טוב ואני רוצה להוכיח שמקומי רק שם".

#מחמודקנדיל #בניסכנין

כתבות נוספות