חאת(ו)ם על ההגנה של אשדוד הערב מול באר שבע

"בגלל שהוא לא בעמדה שלו" , "המאמן אשם שהוא שם כל אחד בתפקיד אחר" , "משחק הכיסאות המוזיקליים בקבוצה". כמה פעמים נאמרו משפטים אלה ודומים להם כהסבר לאי הצלחה? ראה ערך מכבי חיפה ורנה מולנסטיין שחטף מהקהל שלה ביקורות בלי סוף בנושא, אך במקרה של מ.ס אשדוד הסיפור הוא שונה. נכון, מ.ס אשדוד רק העונה חזרה לליגת העל והיא קבוצה אולי פחות מתוקשרת משאר הקבוצות בליגה אך שם אף אחד לא יצא בקול תרועה על הצבת שחקנים בעמדה שונה להם. כאן נכנס לתמונה חאתם עבד אלחמיד שיהיה חתום על הגנת האשדודים הערב במשחק בו תארח את הפועל באר שבע וככלל הוא חתום על הגנת מ.ס אשדוד מתחילת העונה ומשחק בתפקיד הבלם על אף שזהו לא התפקיד בו שיחק לאורך השנים.

 

כשסיים את תקופתו בנוער מכבי תל אביב והתחיל את הקריירה בקבוצת בוגרים במ.ס אשדוד שם לראשונה החל "משחק הכיסאות" של חאתם והוא הוסט לעמדת המגן הימני. מאז הספיק לצאת לשחק בעמדות שונות בדינמו בוקרשט, גנט והיום כשהוא חוזר למ.ס אשדוד כדי לפרוץ מחדש הוא שוב הוסט והפעם לעמדת הבלם. אז בחיפוש קל על השם חאתם עבד אלחמיד תמצאו רישום הופעות כחלוץ, מגן ימני, קשר אחורי ועכשיו בלם. ומכאן עולה השאלה המעניינת באיזו עמדה מתוכן הוא באמת מצליח למצות את עצמו?

עד כה רושם עונה מוצלחת בתור בלם. אלחמיד

תמונה מתוך: הדף הרשמי מ.ס אשדוד

 

חאתם חזר למ.ס אשדוד בתחילת העונה הנוכחית במטרה לרשום עונה מוצלחת ולעשות את הפריצה שלו כשהוא בן 25 אך ביחס לשחקנים בגילו וצעירים ממנו הוא נשאר הרחק משיחות היום של אוהדי הכדורגל בארץ. כעת נמצא חאתם בתוך סוג של מבחן האם ההחלטה לתת לו להוביל את הגנת הקבוצה הדרומית כבלם היא נכונה והיא זו שתביא לפריצתו לאחר שהיה רחוק מאור הזרקורים בשנים האחרונות. ולמה רחוק מאור הזרקורים? כיוון שיש דברים על אלחמיד שסביר להניח שרוב הקהל, או כל מי שלא עקב אחרי מ.ס אשדוד באופן שוטף בשנים האחרונות לא יודע והם מרשימים מאוד. לדוגמא האם מישהו ידע שבעונתו בדינמו בוקרשט שווי השחקן הוערך ב-700 אלף יורו שהוא סכום לא קטן עבור שחקן ישראלי בגילו שיצא לשחק בחו"ל ודמי ההעברה שלו הגיעו אפילו למיליון יורו? אגב בנושא דינמו בוקרשט, שם רשם אלחמיד 15 הופעות כקשר והבקיע שלושה שערים(מתוך כל ארבעת השערים בקריירה). אם כך, למה חזר לאשדוד והוסט חזרה להגנה? בואו נציץ לרגע מה קורה בהגנת אשדוד מתחילת העונה שלה עם חאתם.

 

מתחילת העונה ספגה אשדוד 25 שערים והיא ממוקמת במקום ה-6 והמכובד מתוך 14 הקבוצות בליגה מבחינת ספיגות שערים. נכון, אשדוד לא קבוצה חזקה ונלחמת חזק כדי לא להיגרר לקרבות התחתית בסוף העונה אך ייאמר לזכות ההגנה שלה שאת רוב המשחקים שלה היא מסיימת בתיקו מאופס או ספיגת שער אחד. אבל אם ניזכר באחד המשחקים בהם ההגנה של אשדוד לא הצליחה להתמודד כראוי או יותר נכון המשחק היחידי בו ספגה אשדוד יותר משלושה שערים היה מול באר שבע בסיבוב הראשון העונה והערב השתיים ייפגשו שוב. הפעם אלחמיד ואשדוד יצטרכו להגיע מפוקסים, ללמוד ממה שהיה במפגש הראשון ביניהן ולהוכיח שעל טעויות לא חוזרים. באר שבע לא בשיאה כפי שהגיעה למפגש בו הביסה את אשדוד ואת זה קבוצתו של רן בן שמעון תצטרך לנצל. 

 אלחמיד בתקופתו בדינמו בוקרשט. יצליח לעצור הערב את התקפת באר שבע?
תמונה מתוך: פייסבוק
 

 

חאתם חוזר להרכב הערב אחרי שריצה עונש הרחקה בגין כרטיסים צהובים, חאתם יהיה שם וינסה לרשום עוד הופעה מוצלחת בתהליך הפריצה שלו, חאתם יהיה שם כדי נסות ולעצור את באר שבע המתפרצת. חאתם, אשדוד מצפה שתהיה שם ובגדול, כל השאר כבר יגיע בדרך. מישהו אמר נבחרת..? 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload