מחממים מנועים. עודד קוטר:"נשמח לנצח אותם, המשחק הקודם יושב לנו בנשמה" ומה אמרו בכפר כנא?

שבת של כדורגל עוד רגע נפתחת וזה הזמן שלנו לדבר על אחד המשחקים המעניינים שמחכים לנו במחזור הזה בליגות הנמוכות במסגרתו תתארח הפועל כפר כנא את הפועל "רובי שפירא". הצמרת מול התחתית, או יותר נכון הקבוצה שרוצה להישאר בצמרת מול הקבוצה שלא רוצה להישאר בתחתית.

הפועל כפר כנא מגיעה לאחר שמונה משחקים ללא ניצחון, אך המגרש בכפר כנא אף פעם לא עשה חיים קלים ליריבות וידוע שגם הקבוצות מצמרת הטבלה עברו פה משחקים לא פשוטים. ראה ערך הפועל חדרה שלא הצליחה לנצח בכפר כנא ואגב, גם היא הייתה במצב בו הייתה יכולה להיצמד למוליכה ולא עשתה זאת.

אז אמנם בשבוע שעבר נערך הדרבי העירוני שהיה בעל אמוציות רבות ויתרון שאיבדה הפועל המקומית וגרם לה לתחושת אכזבה גדולה, אך נראה שהיא לגמרי לוקחת את מה שקרה שם כדחיפת מוטיבציה.

איציק נאש, שחקן הפועל כפר כנא, אמר ליאללה,ספורט! לקראת המשחק: "למרות התוצאות האחרונות, בקבוצה מרגישים טוב לקראת המשחק מחר. התחושה נפלאה וזה משחק סופר חשוב ומעניין מבחינתנו".

ומה לגבי האמונה שניצחון גם בסיבוב השני? "אני יכול לומר בביטחון מלא שלמרות הרצף הלא טוב, אני בטוח שנוכל לנצח מחר ולחזור למסלול הניצחונות שלנו. באופן אישי אני תמיד לשירות הקבוצה שלי למרות שחזרתי מפציעה של חודש רק בשבוע שעבר ואני מאמין בכל החברה".

בטוח בקבוצתו. נאש

תמונה מתוך: פייסבוק

מהצד השני, הפועל "רובי שפירא" תרצה להוכיח שהתאוששה לגמרי מההפסד הבלתי נשכח להפועל הרצליה והתיקו המאכזב מול קריית אתא, ובשביל לעשות זאת עודד קוטר והצוות שלו יצטרכו לחזור עם לא פחות משלוש נקודות מהמשחק הזה.

להפועל "רובי שפירא" יש חלום לעלות ליגה ושלא יהיו פה טעויות החלום נראה קרוב מתמיד יותר מפעם אחת במהלך העונה , אך לצערה היא פשוט ידועה כקבוצה שלא מנצלת הזדמנויות. מספר פעמים היו לקבוצה הזדמנויות להצמד למוליכת הטבלה ואף לעבור אותה אך ברגע האמת היא לא הצליחה לעשות זאת והיום הפער מהמוליכה, שנראית חזקה מתמיד, עומד על שש נקודות. אגב, לגבי המוליכה הפועל אכסאל, נראה שהיא מעלה כעס רב אצל אוהדי "רובי שפירא" שזעמו כשראו את שחקניה יושבים ביציע שלהם במשחק האחרון ולא קיבלו אותם בברכה.

מחר ייפגשו שתי הקבוצות ואמנם במבט אל הטבלה יחסי הכוחות פה ברורים אך אסור לשכוח שהקבוצות מתחתית הטבלה יודעות להפתיע ובענק והפועל כפר כנא כבר עשתה זאת ל"רובי שפירא", עודד קוטר וקבוצתו לא ישכחו כל כך מהר את המפגש ביניהן בסיבוב הקודם בו הם נחלו הפסד קשה ומביך כשעוד במחצית הראשונה ספגו ארבעה שערים. ואם חוזרים לניצול מצבים והזדמנויות, את מה שהיה בסיבוב הקודם יצטרכו לנצל ב"רובי שפירא" כדי לבוא עם מוטיבציה גבוהה יותר ולהוכיח שעל טעויות לא חוזרים.

ורק מילה על חלק מכלי ההתקפה של עודד קוטר לקראת המשחק. ולא, לא מדובר על שחקני הרכש שבכל מקום הוזכר שהם מה שהיה חסר ל"רובי שפירא" כדי להיאבק על העלייה, אלא מדובר על השחקנים שנמצאים כבר מתחילת העונה והם עוגן לא פחות משמעותי בקבוצה החיפאית. הפועל כפר כנא צריכה לשים לב אליהם:

גדי מלסה - נראה שמישהו היה צריך לתפוס את תפקיד השחקן שגם ברגעים שהקבוצה חלשה יהיה נקודת האור על הדשא. הוא עשה זאת כשכבש את גול השוויון מול קריית אתא ושוב כשנתן את הגול הראשון מול באקה שפתח את התיאבון לשאר השחקנים. באופן כללי נראה שגם עודד מרוצה ומלסה הפך לשחקן שמקבל קצת יותר קרדיט.

שלומי בן עשור - כשכל הקבוצה הייתה חלשה גם שלומי לא בא לידי ביטוי ובמשך כמה וכמה משחקים לא מצא את הרשת. האם השער שכבש מול באקה יהיה תחילת הדרך חזרה לשלומי שהתגעגעו לראות במועדון האדום?

ושחקן פחות התקפי, אך מאוד מוכשר הוא סאמר וואהב שצפוי להיות בהרכב האדומים למחר. אז נכון שמבקיעי השערים בדרך כלל מקבלים את הקרדיט, אך החלק השני של המגרש לא פחות חשוב. איך כבר אמרנו? אם כל הקבוצה לא עובדת יחד, השערים לא נכנסים לרשת של היריבה .

יש לו תפקיד משמעותי בהרכב. וואהב

תמונה מתוך: פייסבוק

לקראת המשחק, התייחס מאמן הקבוצה עודד קוטר ואמר: "האם הקבוצה חזרה לעצמה? ייבחן לטווח ארוך. כל משחק הוא עולם חדש וצריכים ליצור המשכיות שוב".

בנושא המשחק עצמו התייחס קוטר ואמר "המגרש בכפר כנא הוא מגרש שונה, מקווה שנשחק כמו במחצית השנייה נגד באקה. ברור שנשמח לנצח אותם, המשחק הקודם יושב לנו בפנים, בנשמה, אבל המטרה היא קודם כל להתקדם בטבלה. אנחנו עדיין בצמרת הגבוהה, פחות משחק מהמוליכה. עדיין רלוונטיים במאבק ונילחם עד הסוף".

ממה צריכה להיזהר הפועל "רובי שפירא"? ספיגת שער יתרון ליריבה שעלול להכניס אותה ללחץ.

ממה צריכה להיזהר הפועל כפר כנא? אין מקום לבעיות משמעת ויריבויות בין שחקנים בתוך הקבוצה. עכשיו צריכים להיות מרוכזים.

אז מי תבוא עם יותר מוטיבציה?

#הפועלרובישפירא #הפועלכפרכנא #שלומיבןעשור #איציקנאש #סאמרוואהב

כתבות נוספות