ספורי לקראת בית"ר: משחק רב משמעות עבור המגזר הערבי. לא יהיה פה כדורגל, מי שיבוא עם יותר רצון ינ

מחר יתקיים המשחק המרכזי של המחזור בליגת העל ובני סכנין תארח את בית"ר ירושלים. מפגש בין שתי הקבוצות הללו הוא תמיד מעניין יותר הן מבחינת קהלי הקבוצות שכלל לא מורשים להגיע למפגשי חוץ והן מבחינת השחקנים. ומה באמת חושבים השחקנים על המפגש המסקרן הזה? כמה חשיבות יש למה שקורה מחוץ למגרש בעיניהם?

בראיון בלעדי ליאללה,ספורט! ענה רמזי ספורי על השאלות הללו ועוד כמה שאלות מעניינות על המפגש שמצפה לו ולבני סכנין:

ראשית התייחס ספורי לחשיבות המשחק ואמר "אין ספק עבור סכנין שיש אווירה שונה למשחק הזה וההכנות לקראת המשחק הזה הן שונות ולא כמו שמתכוננים נגד כל קבוצה אחרת כיוון שיש הרבה משמעות למשחק הזה עבור הקהל ובכלל עבור המגזר הערבי".

ומעבר להכנות המנטליות, מבחינה מקצועית הבהיר ספורי כי "אנחנו עושים את ההכנה הכי טובה שאפשר גם כי מדובר במלחמה על המקום הרביעי ועל הפלייאוף העליון. המוטיבציה שלנו כפולה במשחק הזה, גם כי זה משחק נגד בית"ר וגם כי הם מתחרים איתנו על אותו מקום".

מגיע עם מוטיבציה כפולה. ספורי

תמונה מתוך: אינסטגרם

רמזי, באופן אישי הסיפור שלך עם בית"ר ירושלים קצת שונה. שמך נקשר לא מעט בעבר לבית"ר כשבפעם האחרונה שדיברת עליהם נכתב בלא מעט מקומות שאתה חולם להגיע לשם. היום כשמדברים שוב על הנושא הזה למה אתה נשמע חושש? מתחרט על מה שאמרת?

"בואי נדלג על השאלה הזאת, לא רוצה להגיד כן או לא. מאז הסיפור הזה הקפדתי שלא לדבר על בית"ר ירושלים, לקחו חלק מהדברים שאמרתי והפכו אותם לכותרות. זו פעם ראשונה שאני מדבר עליהם שוב בהקשר האישי כשהנושא הזה כבר מאחוריי כבר כולם שכחו, היום אני מקפיד מאוד שלא לצאת בהצהרות אישיות בנושא בית"ר ירושלים".

מה חושבים בקבוצה על ההחלטה לא לאפשר כניסת קהל במשחקי חוץ? "לשחקנים זה קצת מבאס, גם כשאנחנו נסענו לטדי לא היה לנו קהל ומי שידחוף אותנו. במשחקים חשובים הקהל משפיע אבל זה מה שהחליטו ואנחנו מקבלים כל החלטה. מבחינתנו שיהיו שני הקהלים של הקבוצות אבל זה מה שקורה כשמגיעים למגרשים ומכניסים כל מה שלא קשור לכדורגל ליציע. אבל שוב, זו ההחלטה ונקבל את זה, אם אנחנו היינו בטדי בלי קהל אז גם הם יהיו בלי קהל".

הקהל חשוב להם. גם הפעם יעודד ויגיע בהמוניו

צילום: מערכת יאללה ספורט

לא מעט דובר על יוסי אבוקסיס לאחרונה שמבוקש בקבוצות אחרות ואולי יעזוב. חוששים שהוא ילך? יוסי דיבר אתכם על זה? לך באופן אישי גם יש היכרות מיוחדת עם יוסי מהתקופה הקצרה שאימן אותך בהפועל תל אביב, הופעת הבכורה שלך בליגת העל הייתה כשהוא האמין בך ו"זרק אותך למערכה" נגד מכבי נתניה.

"נכון (מחייך) אבל אנחנו מתעסקים רק במה שקורה עכשיו. חשוב לנו קודם כל שהקבוצה תצליח. יוסי לא דיבר איתנו על זה ובאופן כללי לא מדבר איתנו על עניינים אישיים שלו אבל איך שאני רואה את זה מהמבט שלי, של השחקנים, ליוסי טוב מאוד בסכנין. אין ספק שהוא רוצה להתקדם ולעבור לקבוצות גדולות יותר אבל בסכנין נותנים לו את מה שהוא רוצה והוא מרוצה מזה".

ומה קורה מבחינה מקצועית בקבוצה? במשחקים האחרונים מלבד עידן שמש (שלא ישתתף במשחק הקרוב עקב פציעה) לא הבקיעו שערים.

"אין לנו ירידה ביכולת, זה נכון שבמשחקים האחרונים החלק ההתקפי כמעט לא שם גולים אבל אנחנו מתרכזים בעיקר בלא לספוג, גם יוסי מדבר איתנו על זה שהכי חשוב לשמור על השער שלנו ולא לספוג. במשחקים האחרונים אנחנו אולי קצת מתקשים במחצית הראשונה אך בדרך כלל מגיעים עם יותר ביטחון למשחק במחצית השנייה ונראים מצוין. מבחינה טקטית אנחנו עובדים ביחד כולם ומקפידים כל הזמן על עבודה משותפת ותרומה של כל חלק (התקפי, הגנתי) לקבוצה כולה וכשיש הזדמנויות לנצל מנצלים".

נראה שדווקא בחלק ההתקפי בית"ר השתפרה עם שרון מימר ובשלושת המשחקים האחרונים שלהם הבקיעו לפחות שני שערים.

"אנחנו רואים את זה אך אנחנו לא חוששים מההתקפה של בית"ר אנחנו סומכים על הקבוצה שלנו, סומכים על ההגנה שלנו. כל השחקנים שלנו מחויבים ואין לנו מה לדאוג. אבל זה משחק שלא יהיה בו כדורגל, מי שיבוא עם יותר מוטיבציה ורצון לנצח ינצח את המשחק הזה".

"אני מאמין שיהיה פה ניצחון לסכנין, הקהל ייתן את הדחיפה שלו האצטדיון יהיה מלא ואנחנו ניתן את כל הכוח. במידה ואכן זה יקרה כמו שאני חושב, נבטיח את המקום בפלייאוף העליון וכבר נסתכל על אירופה".

יש מישהו שלא זוכר מה היה בפעם האחרונה כשספורי פגש את בית"ר?

תמונה מתוך: פייסבוק

כזכור, המשחק האחרון בו שיחק ספורי נגד בית"ר ירושלים היה בטדי והוא זה שהבקיע את שער הניצחון של סכנין בדקה ה-87'. עכשיו הקבוצה צריכה אותו לא פחות בטח כשמבקיע השערים היחיד שלה בחמשת המשחקים האחרונים פצוע. האם ספורי יעשה זאת שוב?

#רמזיספורי #בניסכנין #ביתרירושלים

כתבות נוספות