לקראת בית"ר-סכנין: תנו צ'אנס לקהל

בתאריך 9.3.2016 הוחלט ע"י מנהלת הליגה על איסור כניסת אוהדי חוץ במשחקים בין בית"ר ירושלים ובני סכנין. המשמעות היא שמאותו רגע, המשחק שנחשב לאחד המשחקים המעניינים בכדורגל הישראלי מאבד משקל רב בחשיבותו. הרי מה הוא כדורגל ללא אוהדים? זה כמו אוכל ללא טעם. פשוטו כמשמעו.

אוהדי הכדורגל מחכים לאורך כל העונה למפגשים הפיקנטיים בליגה והם שמחים אף יותר במידה והם זכו לצפות בנוסף למפגשי הליגה גם מפגשי גביע מסקרנים שבהם בדרך כלל אחת מודחת ואחת חוגגת כאילו זכתה באליפות.

בחודש הבא תחלוף שנה מאז אותה החלטה על קהלי הקבוצות בית"ר ירושלים ובני סכנין במפגשי חוץ. במהלך אותה שנה עברו כבר ארבעה מפגשים בין הקבוצות כשבשלושה מהם אכן לא נכח קהל חוץ ובמקרה יוצא דופן אחד, משחק הגביע לפני חודשיים, הוחלט שכן תתאפשר כניסת קהל ובאופן שאת מקבלי ההחלטות אולי הפתיע אך חלק בלתי מבוטל מהקהל לא הפתיע כלל, המשחק עבר בצורה נוחה ורגועה.

אם כך השאלה המתבקשת היא במה שונים משחקי הגביע ממשחקי הליגה בהיבט קהל החוץ? הרי האצטדיונים לא משתנים, הקהל לא משתנה והמספרים שמגיעים בדרך כלל אותם מספרים – היציעים מלאים. נדרש טיפול הולם וראוי מצד כוחות הביטחון על מנת לאפשר קיום משחק בנוכחות שני הקהלים תוך ענישת המתפרעים באצטדיון בלבד ולאו דווקא הענשת הקהל כולו.

רוצים להוכיח אחרת. הקהל הצהוב

הימים לפני המשחק ויותר מכך בוקר המשחק המלווה באותה התרגשות לראות את הקבוצה שלך משחקת בערב, הנסיעה למגרש ומפגש האוהדים זו החוויה של קהלי הקבוצות. הכדורגל נועד בשביל האוהדים ולפחות במקרה של בית"ר ירושלים ובני סכנין השיח ברחוב הספורטיבי מצביע על אכזבה גדולה. לבטח לא לזה התכוון המשורר כשאמר הכדורגל הוא בשביל האוהדים.

עמותת אוהדי בית"ר ירושלים הביעה את דעתה לא פעם בפומבי כשאמרה "זוהי בושה למנהלת לקבל החלטה כזו על סמך יריבות פוליטית, איננו מבינים את ההחלטה המוזרה". האמרה הזו מדברת אולי על פוליטיקה, אך המסר מאחוריה רחוק מאוד מהנושא הפוליטי, מדובר כאן בנושא רגשי וחוויתי. לא משנה באיזו תחושה הקהל ייצא מהמגרש, עצב מהפסד או שמחה מניצחון, הוא צריך ורוצה ללוות את קבוצתו לכל מקום ולכל מגרש ולכן ראוי לדון מחדש בהחלטה ואולי במהלך הדיון יגיעו למסקנה שיש לאפשר הכנסת קהל חוץ בכדי לבחון האם מטרת הענישה כבר הושגה. יש משפט שאומר "אין חכם כבעל ניסיון" , אז אולי הגיע הזמן לנסות? הקהל כבר יוכיח שיודע להתנהג אחרת.

הקהל של סכנין. רוצים לחגוג עם קבוצתם בכל מגרש

#ביתרירושלים #בניסכנין

כתבות נוספות