דו קרב המהראן: אר יו ר(א)די?

הפועל חיפה תארח הערב את הפועל באר שבע במסגרת המחזור ה-23 בליגת העל. האדומה הצפונית באה חזקה לאחר ניצחון בדרבי החיפאי, לעומת האדומה הדרומית שמגיעה אחרי הפסד לבשיקטאש במסגרת הליגה האירופית וניצחון דחוק על הפועל אשקלון שממש לא מאפיין את כישוריה.

במסגרת הדו קרב המעניין הזה, ייפגשו גם צמד המהראן על כר הדשא: לאלא החלוץ שלא נגמר מול ראדי הקשר שלוקח אתו לכל קבוצה את צלחת האליפות. איך זה ייגמר? יהיה בהחלט מעניין לדעת, אך בינתיים בואו נציץ על היכולות והנתונים של שני שחקני המפתח של דני גולן וברק בכר.

צמד המהראן ששניהם בני 34, בכושר מצויין ומוערכים על ידי הקהל הקבוצתי החלו את דרכם בצורה קצת דומה, גדלו במועדוני ליגת העל אך החלו את דרכם האמיתית בליגות הנמוכות. מהראן הדרומי החל את דרכו במג'ד אל כרום וטיפס צעד צעד עד שתפס מקום של קבע בקבוצות הבכירות בליגת העל, לעומתו מהראן הצפוני שוויתר על שירות קבע בחיל האוויר כדי להמשיך לשחק בשעריים ומשם החל את דרכו עד שהגיע לליגת העל. אגב, שניהם לא שיחקו בחו"ל ושניהם שיחקו גם תחת אלי כהן, לאלא בהפועל חיפה וראדי בהפועל עכו ובמקרה של שניהם מדובר בתקופה קצרה בלבד.

הקריירה של לאלא על הנייר נראית שעלתה על מסלול שונה מזה של ראדי שכן לאלה עבר עד כה בין שש קבוצות לעומת ראדי שעבר תשע קבוצות, אך לעומתו ראדי שיחק במועדונים גדולים יותר ובנבחרת ישראל. לאלא משחק בימים אלו בקבוצה בה גדל לעומת ראדי שלא הצליח לבוא לידי ביטוי בקבוצה בה גדל, מכבי תל אביב, והיום הוא מצליח לבוא לידי ביטוי בצורה מצוינת אצל היריבה הגדולה שלה.

קבוצתו הראשונה של לאלא בליגת העל הייתה הפועל תל אביב ואת השער הראשון שלו בליגת העל הוא כבש בשנת 2008 נגד קבוצת הנוער של ראדי. אגב, ראדי באותה תקופה שיחק בבני יהודה. אצל ראדי הסיפור מעט שונה, קבוצתו הראשונה בליגת העל, מכבי הרצליה, נכון להיום ממוקמת הרחק ממנו בטבלת הליגה הלאומית.

ראדי במשחק האחרון בין הפועל ב"ש להפועל חיפה. יחגוג שוב ניצחון?

תמונה מתוך: פייסבוק

ראדי ולאלא במבחן אופי שונים אחד מהשני. שניהם עברו לא מעט בקריירה שלהם, בעיקר בקבוצות התל אביביות שם כל אחד מהם עבר קושי השתלבות שונה. אצל ראדי היה קושי מעובדת היותו שחקן מהמגזר שכן הקשר ספג לא מעט קריאות גזעניות מהקהל גם לאחר משחקים מצוינים שלו ובאופן כללי נראה שראדי לא זכה להערכה שהגיעה לו, דבר שאולי משותף בינו ובין לאלא שנתקל לא מעט במהלך הקריירה שלו ובעיקר בשנים האחרונות ב"מבחן המחליף".

בהפועל תל אביב זה התחיל כשלאלא קיבל כחבר את ערן זהבי ובהפועל חיפה יש לו עכשיו את ארביטמן ולתוספת קיבל גם את עדן בן בסט. מה שכן, מהראן לאלא נראה שלא מתרגש כלל מהמבחנים שמציבים לו ולפחות בהפועל חיפה הוא מוכיח שלא משנה את מי הביאו לצידו, הוא עדיין כאן, וכאן כדי להישאר. אגב, אם ברגשנות עסקינן, אולי אחד מהדברים השונים בין צמד המהראנים הוא הרגשנות שכן לאלה נמנע היטב מהבעת רגשות מול המצלמות להבדיל מראדי שיותר מפעם אחת נתפס בוכה מול העדשה.

בנושא התארים, בראש ובראשונה ראדי ידוע כשחקן ש"לוקח איתו את הצלחת לכל קבוצה" וקיבל אותו לאחר שזכה עם מכבי תל אביב בשלוש אליפויות, גביע המדינה וגביע הטוטו, וכשעבר לבאר שבע זכה גם איתם באליפות, אלוף האלופים וגביע הטוטו. בנוסף לכל אלו, זכה ראדי יחד עם קבוצותיו האחרות בשני גביעי טוטו ושלוש פעמים בתואר אישי של מלך הבישולים של ליגת העל.

לעומתו על שמו של לאלא רשומים פחות תארים, הוא זכה באליפות ושלושה גביעי מדינה יחד עם הפועל תל אביב, בגביע טוטו אחד עם הפועל חיפה ולא רשם לזכותו אף תואר אישי.

עד כה רשם ראדי במדי הפועל באר שבע 60 הופעות (ללא גביע הטוטו) , מתוכן 46 במסגרת ליגת העל כאשר ב-36 מהן פתח בהרכב וב-10 מהן נכנס כמחליף. בשאר המשחקים של ראדי במדי באר שבע הוא היה מחוץ לסגל ובמשחק אחד בלבד היה בסגל אך נשאר על הספסל. עד כה כבש ראדי במדי הפועל באר שבע 11 שערי ליגה מתוכם 5 שערים "מכריעי משחקים".

לעומתו מהראן לאלא רשם במדי הפועל חיפה 126 הופעות(ללא גביע הטוטו), מתוכן 123 במסגרת ליגת העל כאשר פתח רק ב-80 משחקים בהרכב הראשון ובכל 43 האחרים נכנס כמחליף. לאלא לעולם לא נשאר על הספסל כל עוד נכלל בסגל וכבש עד כה במדים האדומים-שחורים 32 שערים מתוכם 6 שערים "מכריעי משחקים" .

יכבוש שוב צמד? לאלה

תמונה מתוך: פייסבוק

אם כך נראה שאצל שני השחקנים המוערכים, שהוזכרו לא מעט דברים משותפים ביניהם, הנתונים מצביעים על השתלבות שונה בקבוצתם. ראדי מקבל מקום קבוע יותר בהרכב לעומת לאלה, המשמש גם כקפטן החיפאים, אך לאורך כל תקופתו בהפועל חיפה נאלץ לקבל "מתחרים" על מקומו וזה הביא לכך שבעשרות משחקים נכנס כמחליף בלבד. אגב, ראדי אמנם לא חלוץ מרכזי, אך הצליח לכבוש חמישה שערים שהכריעו ניצחונות עבור קבוצתו להבדיל מלאלה שעשה זאת שש פעמים עם כמות הופעות כפולה מזו של ראדי.

לאלא וראדי יכולים להיות שחקני המפתח של ברק בכר ודני גולן. לאלא הוכיח שהוא נמצא שם כשצריך וראדי יודע "לחלץ" את קבוצתו מרגעים קשים ולאיים על היריבה כשהכדור מגיע לרגליו אם זה בבישולים ואם זה בבעיטות למסגרת. אגב, מרחק מהשער זה לא משהו שצריך להפריע לו ממה שראינו במשחקיו האחרונים.

ראדי לבטח יהיה על כר הדשא, בכר לא יוותר עליו בקלות, אך מה לגבי דני גולן? יאמין בלאלא שיהיה שם במקום הנכון ובזמן הנכון או שמא יחליט לרשום לו את משחקו ה-44 כמחליף? ללא ספק דו קרב מעניין ביותר צפוי לנו הערב.

#מהראןלאלה #מהראןראדי

כתבות נוספות