משקיעה לזריחה: השמש של עידן

עידן שמש חלוצה של בני סכנין התחיל את העונה בסוג של שקיעה. שמש שבעונת 2012/13 הבקיע 16 שערי ליגה במדי קטמון, אז בליגה א', ירד בכושר ההבקעה שלו מעונה לעונה וזאת עובדה.

המספרים של החלוץ אינם בשמיים אך בדקות שהוא כן משחק ניתן היה לראות שאפשר להוציא מהבחור הזה הרבה יותר אם רק יקבל יותר דקות משחק .

שמש כבר היה מרחק נגיעה מחתימה בהפועל רמת גן אך לבסוף נשאר והוכיח שמקומו בליגת העל.

כשחקן שבא מהספסל, השינוי שהוא מביא למשחק ניכר לעין. רק בחודש האחרון ניתן להסתכל על מה שעשה שמש במגרש: נכנס כמחליף בטדי וכמעט עזר לקבוצה מהמגזר לכפות הארכה ולגרום ליושבים בטדי לפעימות לב, לנכנס שוב כמחליף מול אשקלון, הפועל חיפה והפועל כפר סבא ושם השערים שלו היו שערי ניצחון שהביאו עוד 6 נקודות יקרות לקבוצתו בקרב על הפלייאוף העליון.

החל מהמשחק האחרון מול כפר סבא, יוסי אבוקסיס כנראה הבין שהחלוץ שמכריע לו משחקים יכול אולי להכריע אותם מוקדם יותר ולא רק כאשר הוא קם מהספסל והנה, במשחק לאחר מכן מול כפר סבא והערב מול מ.ס אשדוד הוא כבר לא עלה מהספסל אלא פתח בהרכב ושוב, כבש.

לאחרונה נראה תהליך זריחה מחודש אצל החלוץ שמרבה להוכיח כי ראוי ליותר. מתוך שבעת המשחקים שפתח שמש בהרכב הקבוצה רשמה הפסד אחד בלבד. אז האם צריכה להידלק נורה אצל מאמנו יוסי אבוקסיס?

שמש והאוהדים (מתוך האתר הרשמי בני סכנין)

התשובה היא כן חד משמעי! הרי הכדורגל בנוי על סטטיסטיקה של שחקנים ואם לא יקבל יותר דקות משחק הרי שהזמן לא פועל לטובתו והוא יהיה חייב לחשוב על עתידו בקבוצה אחרת שתדע לקחת אותו ולתת לו את הבמה הראשית.

בני סכנין חייבת לשפר את כמות השערים שהיא מבקיעה, ועידן עד כה נראה הפיתרון המושלם לכך. אם ליוסי אבוקסיס יש חלוץ על הספסל ,שרק משווע לדקות משחק, מה טוב מזה? לבטח זה עדיף מאשר לחפש אחד כזה בחוץ.

באופן כללי הגיע הזמן ששחקנים יקבלו הזדמנות לפני שהם הופכים ללא רלוונטיים עבור מאמן מסויים או קבוצה כלשהי.

בכדורגל הישראלי ממהרים לחשוב על שינויים ומחכים בקוצר רוח לחלון העברות בינואר ,אך אנחנו רואים במקרה עידן שמש הוכחה לכך שלעתים לא צריך לחפש בחוץ אלא לטפח שחקן שכבר נמצא כאן, שחקן כמו עידן שמש, שכרגע השמש שלו היא לחלוטין לא שוקעת, אלא זורחת.

#עידןשמש #בניסכנין

כתבות נוספות