כבר לא אותו נער שמתרוצץ ביציעים: הכירו את המנהל הכי צעיר בכדורגל הישראלי

לאחמד ג'אבר עוד לא מלאו 28 שנים והוא כבר משמש כמנהל קבוצה של אחי נצרת, אחרי שסיים תואר במשפטים באוניברסיטת ת"א, ידע שהאהבה לכדורגל מנצחת את הכול אצלו, ואז באה ההצעה הכי מרגשת בחייו.
 

אחמד, איך כל זה קרה ונהיית מנהל קבוצה בגיל כזה צעיר?

"לרבים ידוע עד כמה אחמד מחובר לקבוצה, הן מעצם העובדה שאני אוהד מגיל קטן של מכבי אחי נצרת, והן מעורבות שלי בעזרה המתמדת והידע שיש לי בשחקנים אשר בליגות הנמוכות. יום אחד בא אלי אחמד חילו המנהל המקצועי והאיש של כל המשימות באחי נצרת והציע לי את התפקיד ואמר לי שהוא חושב שאני עומד בגודל האחריות ורף הציפיות".
 

איך הגבת להצעה ?
"קודם כל התרגשתי מאוד, ולהגיד לך את האמת תחזיר אותי שנה לפני לא דמיינתי את עצמי נמצא בתפקיד היום. לא לקח לי הרבה זמן כדי לעקל ולהסכים, אך שקלתי את ההצעה והבנתי את גודל האחריות, מהיום אני נכנס לאצטדיון עילוט עם אחריות שמוטלת על כתפיי, אני כבר לא אותו נער שמתרוצץ ושר ביציעים".

 

 

 

 

איפה אתה רואה את אחי נצרת בעוד כמה שנים?

תקשיב, אם אחמד ג'אבר לא היה מאמין בחומר השחקנים שיש באחי, בקבוצה שהיא יכולה להיות ראויה בליגת העל ולא רק לעלות עונה ואז לרדת בסופה, לא היית לוקח עלי את התפקיד. אני גם דיי מאמין במחלקת הנוער של הקבוצה, העיר נצרת ראויה לקבוצה חזקה בליגת העל. אני תמיד אומר את זה : העיר נצרת חיה כדורגל אבל לא חיה את אחי נצרת! וזה מתסכל אותי".
​​​​

 

 

אני אקח אותך צעד קדימה, איפה אחי נצרת נמצאת בשנה הבאה?
"בשנה הבאה אחי תהיה קבוצה ראויה עם סגל שחקנים טוב, שתתברג בחלק העליון ותילחם על עליה".

 

האוהדים מחכים לאחי נצרת לחזור?
"בטח, יש לנו בסיס אוהדים מאוד גדול הן בנצרת והן במגזר הערבי, אפילו גדול יותר מסכנין. הבעיה שבשביל למשוך את האוהדים במגזר ובכלל בארץ ליציעים, הקבוצות חייבות להראות יכולת טובה מאוד. לצערי האוהדים נמשכים לבוא בתקופות המוצלחות יותר מאשר בתקופות פחות טובות".
 

אחי נצרת עוברת תהליך של הצערה?
"כן, בתפקידים המקצועיים. קח אותי למשל, גם המאמן אדהם האדיה הוא רק בן ה3 בלבד. סגל השחקנים של הקבוצה הוא גם נכלל בתוך התהליך יש לנו 15 שחקנים צעירים בקבוצה והרוב הוא תוצרת מחלקת הנוער שלנו, תמצא עוד קבוצה אפילו בליגה ג שיש לה 15 חברה צעירים בסגל".
 

אדהם האדיה, הוא שחקן בית ידוע וותיק במכבי אחי נצרת, האם הוא האיש הנכון לתפקיד?

"אין לי ספק שאדהם האדיה הוא הבן אדם הנכון לסחוף את אחי נצרת להצלחות רבות ולעליה לליגת העל בעזרת השם".
 

בהיותך בחור צעיר ועם ידע עצום בכדורגל, אתה נחשף למודלים מודרניים באירופה ובכלל בעולם ומנסה לקחת אפילו השראה קטנה ?
"כדורגל זה תרבות, ולצערי בארץ כמעט ואין תרבות של ספורט. אני יכול להגיד לך שאני נחשף לכל מני מודלים ביניהם המודל הגרמני והחוקים שם שיש להשקיע במחלקות הנוער, ובחוקה של הכדורגל האנגלית ואפילו בסין שהשוער חייב להיות סיני ולא זר בגלל חסרון של השוערים אבל שוב זה תלוי תרבות של המקום".
 

האם מתקנים טובים וקבוצה טובה, יכולה להוסיף לתיירות של אותה עיר?
 "
נכון מאוד, קח לדוגמא את סכנין, המגזר היהודי הכיר יותר את סכנין מאז שהקבוצה שלהם עלתה לליגת העל. ואתה יכול ללכת לסכנין ולראות שהשקיעו שם בתשתיות."
"זה מוסיף המון למקום ומסייע לשיפור התיירות הפנימית. כמובן שעיר כמו נצרת ראויה לזה, וזה עוד יעצים את התיירות שהשתפרה עם השנים, קח לדוגמא את סמי עופר האצטדיון מושך עשרות אלפים בעוד שהקבוצה דועכת, למה? כי האצטדיון מוכר חוויה אחרת וניחוח של אירופה זה כבר כיף ללכת למשחקים של מכבי חיפה וחוויה!"

 

 

 

אתה מאמין שאפשר לשפץ את אצטדיון עילוט ?

"לא, חייבים מתקן חדש יותר קרוב וחדיש, קח בחשבון שרוב אוהדי הקבוצה הם בני נוער שאין להם רישיון נהיגה, האצטדיון מיושן רחוק ואין תחבורה ציבורית כדי להגיע לשם."

 

קבוצה כמו אחי, ועיר כמו נצרת לא יכולים להביא יותר תקציבים ?
"את האמת אני לא יודע היכן עומדת הבעיה, זה יותר אולי יושב אצל העירייה, אחי עדיין קבוצה ששייכת לעירייה כמו הרבה קבוצות בליגות השונות. אני תוהה למה בעלי עסקים לא פונים לאחי, חייבים לעבור יותר על העניין השיווקי. עניין שני חשוב שלאחי אין בעלים
לאחי אין לא בן זקן ולא יואב כץ, בלי בעלים קשה מאוד להצליח קבוצה מוצלחת לא תתקיים מתרומות זה כבר לא עובד."

 

שנה הבאה אחי נצרת עולה ?

"לאחמד ג'אבר יש שתי מטרות, מקצועית וזה להפוך את אחי לקבוצה מוצלחת כדי למשוך קהל ואנשי עסקים שיזרימו כסף לקבוצה, והמטרה השנייה היא הרבה תלויה בראשונה והיא הצלחה של הקבוצה. כל עוד שאתה בלי מטרות והמטרה הגדולה שלך היא להתברג בפלייאוף העליון של הלאומית אתה לא יכול למשוך את תשומת ליבם של האוהדים או אנשי העסקים".

​​

מה עם השחקנים היהודים והדו קיום באחי, הם אוהבים לשחק בנצרת ?

"הכול יחסי, תקשיב יש שתי בעיות, בעיה ראשונה זה שהקבוצה נמצאת בצפון והשנייה שהקבוצה שייכת למגזר הערבי. אבל יחסית אנחנו קבוצה שהשחקנים מכל מקום די נהנים לשחק בה, והרבה שחקנים פרצו דרך מאחי כמו תומר חמד, יובל שבתאי ויקיר שינה, שלושתם מאוד אהבו את הקבוצה, וכאשר הגיעו הצעות לשחקנים הללו להמשיך הלאה ולהתקדם לא עמדנו בדרכם, אחי לא עומדת בדרך אף שחקן!"
 

יש מנהל יותר צעיר ממך?
(מעלה חיוך רחב) "לא, לא תמצא. אני הכי צעיר!"

 

תן התייחסות למשחק המסקרן מול מכבי הרצליה :
"אנחנו באים למשחק בלי 5 שחקני סגל שלנו, בלי אף כוונה לתרץ אבל זה המצב במשחקים האחרונים. המאמן שלנו מאמין ששחקני הבית יכולים להחליף כל שחקן. נאיל חוטבא עם 5 צהובים ומיקי יאזו עדיין פצוע, גל ספיר מורחק והסקורר שלנו חמודה ח'טיב נעדר כבר תקופה של חודש, עם זאת כשאנחנו משחקים בעילוט אם זה לא נגד מכבי ת"א או ב"ש אנחנו חייבים לנצח כל משחק. הרצליה עם אותו מספר נקודות כמו שלנו, הקבוצה השתפרה ונמצאת במומנטום טוב כמו כן היתה פעילה בשוק ההעברות האחרון, אבל אחי באה לקחת 3 נקודות."
 

משפט אחד או ציטוט שמדבר על כדורגל שאתה מאמין בו :

המשפט של ביל שנקלי : ""יש אנשים שחושבים שכדורגל זה עניין של חיים ומוות. אני מאוד מאוכזב מהגישה הזאת. אני יכול להבטיח לך שזה הרבה, הרבה יותר מזה."

 


 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload