לא הכל מן לאלה

תיקו מאכזב ללא שערים נרשם הערב באצטדיון המושבה בין הפועל חיפה להפועל תל אביב. מצד אחד הייתה זו הקבוצה של דני גולן שיצאה בהצהרת כוונות בלתי רשמית להגיע לפלייאוף העליון כשהתחזקה בשחקני רכש שנראו מעט חריגים לעומת התקציב אותו השקיעה בשנים האחרונות ומנגד עמדה הקבוצה שעברה טלטלות כלכליות ומנטליות רבות לאחרונה.

הציפייה מהפועל חיפה הייתה ברורה והיא לנצח את ההתמודדות הזו, אך ככל שהתקדם המשחק היה ברור שהולכת להיות כאן אכזבה גדולה. אולי לצפות מהקבוצה שספגה כמעט הכי הרבה שערים בליגה לדרוס את הפועל תל אביב הייתה מוגזמת? יכול להיות. או שאולי הייתה ציפייה שחוליית ההתקפה של האדומים מהצפון תעשה את אותה עבודה כפי שעשתה במשחקי הגביע האחרונים?

באם נפרוט לרגע את מרכיבי חוליית ההתקפה של דני גולן נמצא את חנן ממן, שלומי ארביטמן, אדילסון בהייה ומהראן לאלה. ובמבט מעט יותר פרטני נמצא את חנן ממן שלהבדיל ממשחקי הגביע שם הוא פורח, בליגה הגולים לא נכנסים לו בקלות, שלומי ארביטמן שעל אף ההצהרות של יואב כץ ניתן לראות את התסכול ממעמדו, אדילסון בהייה שאמנם מפגין יכולת טובה אך לא עקבית, עדן בן בסט שחש ברע בימים האחרונים ולא שותף במשחק וזה משאיר את כל הציפייה על כתפיו של מהראן לאלה.

עד כה לאלה עמד בציפיות באופן עקבי: במשחק האחרון בזכות השער הנפלא שלו הקבוצה רשמה לזכותה שלוש נקודות יקרות, בניצחון על הפועל אשקלון הוא רשם צמד, וככלל הפך לאלה לאחד השחקנים הדומיננטיים ביותר בקבוצה וזאת מלבד היותו קפטן על כל החשיבות שבכך.

אך הפעם הועבר פה מסר ברור לצוות גולן-קלינגר: מהראן לאלה לא יכול להחזיק את התקפת הפועל חיפה לבדו, ובטח שלא להוביל אותה לפלייאוף העליון. יכולותיו של לאלה לא נמצאות בספק והחלוץ נמצא בכושר טוב אך משחקה של כל הקבוצה צריך להשתפר אחרת הפועל חיפה תאבד את חלום הפלייאוף העליון במהירות.

במשחק הבא תפגוש הפועל חיפה את בני סכנין, משחק לא פשוט עבור האדומים שחורים שיצטרכו להתמודד מול קבוצה שנראית לא רע בכלל ועלולה להיות אחד המוקשים הגדולים ביותר בדרך לכיבוש פסגת חלום הפלייאוף העליון שלהם. יהיה מעניין לראות את שיתוף הפעולה של לאלה ובן בסט בהתקפה, אולי כשהוא יקבל את העזרה הנכונה הוא יצליח להוביל את קבוצתו להצלחה.

#הפועלחיפה #מהראןלאלה #ראשי

כתבות נוספות